Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan tudják a szülők előre,...

X0 kérdése:

Honnan tudják a szülők előre, hogy magyar tagozatos osztályba írassák-e a gyereküket?

Figyelt kérdés
Én 1988-ban kezdtem az általános iskolát, akkor az volt a szokás, hogy évfolyamonként 4 osztály van: A: testnevelés tagozat, B: magyar tagozat, C, D: tagozatmentes. Azt még értem, hogy általános iskola 1. osztály előtt honnan tudják a szülők, hogy testnevelés tagozatos osztályba írassák-e gyereküket, de azt honnan tudják, hogy magyar tagozatos osztályba írassák-e? Lehet hogy már tud írni-olvasni, de attól még lehet hogy utálni fogja az irodalmat, nem érdekli a nyelvtan: egy reál érdeklődésűnél is előfordulhat, hogy már óvodás korában megtanul írni-olvasni, aki minden humán tantárgyat utál. Esetleg később van a tagozódás? Én 3. - 4. osztály között költöztem, lehet hogy csak 4.-től van magyar tagozatos osztály? Nem az óraszám emelt, a tananyag más, gondolom többet kell tanulni azonos óraszámban, akkor a tankönyveket Zsolnai írta, azt mondták a magyar tagozatosakra, hogy Zsolnai rendszerben tanulják a magyart. Ekkor viszont ugye van 3 osztály, melyből lesz 2 általános + 1 magyar tagozatos: a 3 általános osztályból 2 lesz: legalább 1 osztályt 2-té kell vágni: lesznek akik osztálytársak voltak, utána már nem. Köszi.

jan. 29. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg olyanok íratják magyar tagozatra a gyerekeiket, akik humán beállítottságúak, szeretnek olvasni, vagy csak utálják a matekot.

Valószínűleg egy könyvelő a gyerekét matek szakra íratja be, míg egy jogász vagy könyvtáros inkább a magyarra.


Én egyébként 2 általánosba jártam, az egyikben abszolút nem voltak tagozatosok az osztályok, a másik helyen pedig angol és rajz tagozatos osztályok indultak. (2010-től jártam általánosba)

jan. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1-es: köszi.

"Vagy csak utálják a matekot": akkoriban a matematika azonos volt minden osztályban! A testnevelés, magyar tagozatos, és a tagozatmentes osztályokban is ugyanaz volt a matematika!

Az elég gáz, ha a szülő a saját beállítottsága szerint dönt, nem a gyereké szerint! Az ugyanis lehet teljesen különböző! Mondjuk 2 jogász szülőnek minden humán tantárgyat gyűlölő, reál érdeklődésű gyereke, akit csak a matematika, fizika, számítástechnika, technika érdekel!

Nyilván ma már teljesen másak a tagozatok, akkoriban matematika tagozat nem is volt, rajz se. Ma a Waldorf iskola tudtommal rajz, képzőművészet tagozatos: az egész, nem csak egyes osztályok. Huj de utálnék oda járni!

jan. 30. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!