Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte IK-n dékáni méltányossági...

Elte IK-n dékáni méltányosságiban mennyire kell vagy érdemes őszintének lenni? Mennyire kell indokolni?

Figyelt kérdés

Sajnos egyik tantárgyból negyedik tárgyfelvételre kell kényszerülnöm. Közel vagyok a diplomázáshoz, ez az EA kell, két kreditnyi köt.vál. és a szakdolgozat konzi kurzus az abszolváláshoz (ezt mindenképp bele írom).


Lényeg a lényeg, elég sok mentális problémával küzdöttem az elmúlt két/három szemeszterben, depresszió, függőség, különböző traumák (pl fél éve totálkárosra törtem az autóm, ami mély nyomot hagyott) stb. Pszichiáter kezelése alatt vagyok (= kapok gyógyszert), rendszeresen járok pszichológushoz, és kezdek kimászni a gödörből. Viszont ez az egész sajnos ahhoz vezetett, hogy 3x megbuktam egy tárgyból (meg át fognak sorolni, mert az elmúlt két félévben összesen 13 kreditet végeztem el...).


A TO csak annyit mondott, hogy egy rövid indoklás kell ("pl beteg volt stb, nem tudott felkészülni stb.. közel van ahhoz, hogy diplomázzon"). Ti mit írnátok?



jan. 30. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amit a to javasolt.
jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze értem, csak nekem kicsit furán hangzik, hogy "sajnos 3x sem tudtam rendesen felkészülni". Nem tűnik túl jó indoklásnak. Aztán lehet, hogy nem is érdekli őket, bármit is írok, csak ránéznek, hogy közel vagyok, és megadják..
jan. 30. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt írd, hogy orvosi kezelés alatt állsz, ezért nem tudtál felkészülni. Plusz már végeznél. Ennyi.
jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elhúzódó egészségügyi problémák, amelyek miatt kezelés alatt is állsz, ahhoz vezettek, hogy nem tudtál megfelelően felkészülni. Nem kell részletezni, hogy fizikai vagy mentális egészségről van-e szó.
jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

A kérvényt nagyjából úgy írd, mint egy levelet. Kezdd úgy, hogy "Tisztelt dékán Úr / Asszony!".

Ezek után röviden, de érthetően kifejtve írd le, hogy pszichiáteri kezelés alatt állsz, régebbi problémák miatt. Arról ne írj, hogy totálkárosra törted a kocsit, vagy hogy meghalt a kiskutya, vagy ilyesmi.

A végén zárd azzal, hogy leírod, hogy a diplomáig már csak pl. 2 féléved van hátra, meg hogy kizárólag ez a tárgy kell a diplomához (köt. vál.-t most ne keverd ide).

A levél végén köszönd meg a Dékán segítségét, tisztelettel, majd írd alá.


Nekem így adták meg a tanulmányok befejezésének lehetősége kérelmet. Először elutasították (akkor csak 2 mondatot írtam), de jogorvoslattal újra kérvényeztem, elfogadták (akkor viszont szép hivatalos levelet írtam).


És a kérvény szövege tényleg ilyen hivatalos jellegű legyen, ne címszavak, ne baráti levél, de főképp ne könyörgés! Azt mutasd meg, hogy te most úgy igazából el szeretnéd végezni az egyetemet, és hogy csak ezért írsz kérvényt, nem pedig azért, hogy sajnálkozzanak vagy szimpátiát tanúsítsanak!

jan. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

> Arról ne írj, hogy totálkárosra törted a kocsit, vagy hogy meghalt a kiskutya, vagy ilyesmi.


Persze, azt nem gondoltam, csak azért részleteztem kicsit, hogy távol tartsam a "biztos buliztál meg elb@sztad az időt, így kell neked" stílusú kommenteket.


Köszönöm szépen a válaszokat!

jan. 30. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!