Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket ajánlanátok inkább?...

Melyiket ajánlanátok inkább? Szent Margit, Egyetemi Katolikus Gimnázium, Szent Anna Görögkatolikus Gimnázium vagy Patrona Hungariae?

Figyelt kérdés
Hatosztályos gimnázium. Kérlek, indoklást is írjatok, akár privátban, ha nem publikus.
febr. 1. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Szent Margit - Mindkét húgom ide jár, ők szererik, de a tanárok szigorúak. Viszont rengeteg program van, író kör, boszi konyha (sütő klub), illetve rengeteg nyelvet lehet tanulni. (A kisebbik tesóm valahogy kibulizta hogy kínaira járjon holott nem is választható, fogalmam sincs hogyan)


Egyetemi Katolikus Gimnázium - 5 éve voltam nyíltnapon (tesóval), nagyon gyűjtőnek tűnt, azóta lehet fejlődött


Szent Anna Görögkatolikus Gimnázium - ezt nem ismerem


Patrona Hungariae - biztos hogy csak lány suliba akarsz menni?


A Margit mellett esetleg a Szent Imrét is érdemes lehet megnézni, ott van mellette.


Azt még tartsd figyelembe hogy bármelyiket választod, ha nem tetszik, 9.-ben nyugodtan újra felvételizhetsz.


Sok sikert!

febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nyolcadikban már nem fog felvételizni a lányom, így is ez a második alkalom neki, szeptember óta magántanárhoz és felkészítőkre járt suli után és szombatonként. Most nyolcosztályos gimnáziumban hatodikos, de sajnos csalódás az iskola (néhány tanár be sem jár, vagy ha meg is jelenik, SZÓ SZERINT semmit sem tanít, rossz a társaság, néhányan veszélyesek is), ezért átmenne hetediktől hatosztályosba. Nem baj, ha szigorúak, a jelenlegi iskolájában még a mobilt sem veszik el, mert az új igazgató nem engedi a tanároknak. A Szent Imrében csak 4 és 8 osztályos képzés van, oda nem vették fel 2 éve, mert 3 helyett csak 2 ötödikes osztályt indítottak, lecsúszott róla.

febr. 1. 15:03
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Margitról rossz tapasztalatom van, nagyon alacsony a tanítás színvonala, merevek. Az a rengeteg nyelv 4-et takar (német, olasz, spanyol, francia) amiket máshol is lehet. Én semmiféle kìnairól nem tudok, de lehet hogy valami szakkör formájában indult, ha az #1 írja

A Szent Imre ezzel szemben erős, és pezsgőbb a közösségi élet, nevesebb iskola

Az EKG olyasmi mint a Margit, a többit nem ismerem.

febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd bővebben, mit értesz azon, hogy alacsony a tanítás színvonala? Leadják rendesen a tananyagot, vagy mint a lányoméknál, "szabadfoglalkozás" van érettségi tárgyból? A merevség mit takar? Van-e fegyelem vagy gyakoriak a durva verekedések?

Mint írtam, a Szent Imre sajnos nem játszik, mivel nincs hatosztályos tagozata, nyolcadikban meg esélye sem lenne oda (16 hely a nyelvi tagozaton).

febr. 1. 18:08
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Drogtól kezdve bántalmazásig mindent láttam. Persze lehet hogy más osztály szerencsésebb, az enyém nem volt az. A reál tantárgyakra hangsúlyt fektetnek, de humánokat (magyar, töri, nyelvek) nagyon hanyagolják. A hittant is nagyon nyomják, pedig annak nem sok jelentősége van: pl egyháztöri amit kőkeményen számonkérnek stb..

Van aki leadja rendesen, van aki pedig csak kiadja a feladatot órán, és otthon kell egyedül megtanulni mindent a könyvből. Én ezt a törinél és a nyelveknél tapasztaltam.

Nagyon maradiak és konzervatívak szinte minden téren. Szigorú szabályok vannak pl nem lehet ujjatlanban iskolàba menni vagy térd alatt érő szoknyában/sortban. Hittanon és úgy általánosságban a katolikus egyház elveit próbálják ráerőltetni a diákokra, és nem fogadnak el ellenvéleményt. Még sok ilyesmi van, most hirtelen ezek jutottak eszembe.


Igen utána láttam, csak pont addig küldeted el, ameddig megfogalmaztam a válaszom.

febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez kicsit olyan, mint a mostani gimink. :( Mondjuk a lányom nem szokott lengén öltözni és elfogadja a katolikus tanítást, de drogos környezetbe nem vágyik. Lehet, hogy a hit- és világnézetit sem írja meg. Nem gondoltam volna a Margitról, hogy ennyire problémás gyerekek járnak oda. Meg azt sem, hogy nem adják le az anyagot. Köszi a választ. :((
febr. 1. 22:14
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Nincs mit. Lehet hogy csak nekem nem volt szerencsém, voltak osztályok amik jobbak voltak, de alapvetően nekem az volt a tapasztalatom amiket leírtam.

Sok sikert!

febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Érettségi eredmény alapján a Szent Margit a legerősebb, aztán a Patrona, Egyetemi Katolikus és végül a Szent Anna.
febr. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mindenképpen patrona
ápr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!