Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent Margit gimnáziumba...

Szent Margit gimnáziumba lehetek ateista?

Figyelt kérdés

Csepeli iskolába járok, nagyon meguntam a sok drogost, nem tudok itt mellettük tanulni,ebben nincs kihívás, se fűtés nincs, se semmi verseny vagy kiutazás külföldre, 5 éves szakgimnázium. Van esélyem át menni egy ilyen gimnáziumba (mind a 3 évben és fél évben eddig kitűnő voltam és 11.es vagyok fél évben)?

Nem vagyok vallásos, de a Szent Margitot ismerem, a bátyám is oda járt ő is menekült egy másik gimi elől, csak hogy ő nem szak gimiben volt.


Mennyire durva ott egy nap?

Nem találtam sehol se óra rendet, mert nincs ösztöndíj kellene nekem valami munka mellé és jó lenne, ha bele férnék.



jan. 24. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
11. osztályban szerintem már nem működik a szakgimiből (technikumból) sima gimnázumba váltás. Mi a helyzet például a második idegen nyelvvel? De egy kérdést megér.
jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy nyelvet tanulok és az a német angolt szerettem volna, de nem engedték hiába több csoport volt még 9.ben és volt akik az elejétől kezdték, mondván, hogy 8 éve addig csak németet tanultam
jan. 24. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehetsz, de remélem megismered egynap Istent személyesen.
jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert ez a vallásos dolog nem egyenlő Isten személyes megismerésével, elfogadva hogy ő adott nekünk örök életet. Minden jót kívánok! Meg egyébként a Deák is nagyon jó gimi.
jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg technikumba jársz és gimnáziumba akarsz átmenni. 2,5 tanév anyagából kellene osztályozó vizsgát tenned (fizika, kémia, biológia, földrajz, második idegen nyelv, rajz ének...). Szerinted fognak egy ember miatt bajlódni a Szent Margitban?

Ráadásul a szakgimiben tanított közismereti tárgyak nincsenek olyan szinten tanítva mint egy erősebb gimiben.


Nem hiszem hogy átvennének. De tévedjek én nagyot!

jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én oda jártam, nagyon szar iskola. Nemhogy az ateistákat, hanem a hívőket is megalázzák rendszeresen. A hittant pedig komolyan veszik, egyháztöri van heti 2 órában (11-12. osztályban), és kemény számonkérések belőle. Emellett havonta misék stb stb

Az #5-nek egyébként igaza van, nem hiszem hogy ilyen háttérrel átvennének.

A napok egyébként olyanok mint más gimikben, 6-7 óra és 0. tesik. A reál tárgyakat, hittant nagyon nyomják. Drogosok, piások ott is vannak, fűtés nincs, kiutazás és versenyek sincsenek. Szóval ilyenekben nem sokkal különbözik a tiédtől.

Az ösztöndíjat nem tudom értelmezni

jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt még kifelejtettem, hogy a rendesen 6-4 évfolyamos képzésre jelentkezőknek van hittan vizsga a központi felvételiken kívül. Az átjelentkezőknél nem tudom van-e, de lehet ilyesmikre számítani.
jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az rossz neked.
jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!