Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvosiról sokan buknak ki?

Állatorvosiról sokan buknak ki?

Figyelt kérdés

Akiknek sikerül bekerülni azok azért jellemzően elvégzik a képzést (még ha nem is 11 féléven belül), vagy itt is sokan kihullanak az első egy-két évben?

Van esetleg valahol erről statisztika?



febr. 1. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Meg tudod nézni a felvin, hogy hányan végeztek az adott szakon és visszaszámolsz annyi évet, megnézed, hogy hányan kezdtek bele a képzésbe.

Vagy megnézed van-e "végzettjeink" oldala az egyetemnek, ahol felsorolnak minden frissen végzettet, megszámolod és összehasonlítod a felvettek számával.

febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég nyilatkozott egy ottani professzor és azt mondta, hogy jellemzően az első év végéig vannak kibukások elég sok.
febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, az orvosinál nehezebb viszont az első 1,5 évet mondanám kifejezetten nehéznek...bele is kell rázódnia az embernek.
febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért jó páran otthagyják, sokszor olyanok, akiket nem is érted, mert nem azok, akik kevésbé odavalók/nem tudtak belerázódni típusok. Szerintem sokszor szerencsén múlik. Van jópár vizsgatípus, ahol tudhatod az anyagot kiválóan, de nem áll rá az agyad a vizsgáztatásukra és rossz kérdéseket kapsz, simán nem elég annyi vizsgalehetőség, ami adott.

Meg folyamatosan változik az egyetem, most, hogy még több embert vesznek fel, én úgy hallottam, így még kevésbé az a cél, hogy ennyien el is végezzék.

Elsősként mondták nekünk, hogy az első 2-3 évet kell túlélni és utána már belerázódsz, könnyebb lesz. Volt néhány tantervi változás, így elérték, hogy folyamatosan egyre szenvedősebb legyen. Elég sokan csúsznak a vége fele is. Igazából az lehet, hogy aki az elején csúszik, az inkább otthagyja az egészet. Aki később csúszik meg, már inkább befejezi.

Plusz tudok olyanról is, akit a legutolsó vizsgáján nem engedtek át (szóval már csak az a tárgya és a gyakorlati féléve maradt) és így bukott ki és jelentkezhet újra.

febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
“Kihullani” szerintem nagyon kevesen hullanak ki. Inkább olyanok vannak, akik otthagyják egyéb okokból az egyetemet (rájönnek, hogy nem akarnak állatorvosok lenni, nem bírják a pesti légkört, nem éri meg nekik annyit tanulni… stb)
febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk kb. eddig a 120-ból 20 ember ment el a négy év alatt, de mióta kétszer-háromszor annyi embert vesznek fel, rászoktak az atomszigorításokra, hogy lefaragják a létszámot.


Legtöbben az első év után, vagy az első évben mentek el, utána eloszlott, hogy ki hova bukott le vagy ment el...

febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
51%

Milyen szigorítások vannak?

Mi változott ami miatt nehezebb?

febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es apró dolgok a számonkérésékben, ahol eddig 60% volt az átmenő, most 70%, ahol nem volt beugró most már az is van, ami eddig írásbeli volt, mostmár szóbeli.

Ezekre mondhatjátok nyugodtan, hogy "hát ez nem nehéz", de ha minden tantárgy benehezít összejön az egész. Pláne, hogy mindenre fizikai értéke nincs időd felkészülni.


Pontosat nem tudok, de elviekben már anaton se normálisak a követelmények, esszé jellegű leírást, meg telefonkönyvszerű felsorolást kérnek (talán ZH-ban? de lehet ez már maga a 1./2. féléves vizsga), ami agyrém, mert egyszerűen ...sok pláne egy első félévesnek, másfelől meg nem ilyen tudásra van szükség anatómiából. De ismétlem, pontosan nem tudom, hogy most hogyan néz ki, másodkézből értesültem, természetesen pedig van olyan, amiről én sem tudok.


A mi évfolyamunk mindig megkapja, hogy az előző évfolyam miatt ezek és ezek a szigorítások/nehezítések kerültek bevezetésre, de ugyanez van az alattunk lévők esetén is. Negyedéves vagyok, fogalmam sincs, mi lehet az első éven már.


Arról nem is beszélve hogy kb 100 főre van kalkulálva a rendszer, már nálunk is nyavalyogtak, hogy túl sok csoport van, az egyik oszoljon fel, így van 6 csoport. Az elsősök 10-12 csoporttal indítanak. Harmad és negyedéves tárgyak órarendjeibe nem fognak beférni, igaz, most sem férnek be egy előadóba sem, úgyhogy gondolom ők kötelező hibridben vannak, ami egy rémálom. Tehát a nyomás megvan, hogy morzsolódjanak, csak senki nem érti miért csinálja ezt így az egyetem. Vagy talán azt reméli, hogy a felújítások után több hely lesz és valóban elbírja majd ezeket a létszámokat az oktatásuk.


A fene tudja.

febr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*fizikai értelemben nincs időd
febr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A covid alatt nagyon-nagyon sok könnyítés volt, és ezek még mindig sok tantárgynál megvannak. Szerintem ezeket próbálják valahogy visszanehezíteni. Régebben több volt a szóbeli, és nehezebbek voltak a vizsgák.

Az már más kérdés, hogy a létszám emeléssel (azóta az angol évfolyam is dupla annyi) nincs kapacitásuk a tanároknak szóban vizsgáztatni vagy ha van is, akkor csak azokat buktatják meg, akik tényleg nem tudnak semmit. (Vagy néha azok is továbbmennek…)

Ez a felsőbb éves tapasztalatom, de kétlem hogy az alsóbb évfolyamokban random szórnák ki az embereket.

febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!