Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek PTE BTK vagy ELTE...

Nagy.sara15 kérdése:

Szerintetek PTE BTK vagy ELTE BTK?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy anglisztikára tervezek menni. Voltam mindkét iskola nyíltnapján, mindkettő tetszett. Ám vannak előnyei és hátrányai mindkettőnek, ezért vagyok tanácstalan, melyiket jelöljem előre.

Pécsi egyetemen jó, hogy nagyon olcsó a koli, és az albérlet is. Rendkívül jó hangulat volt a nyíltnapon, látszik, hogy a hallgatók jól érzik magukat ott. Viszont nincs meg az a kifejezetten nagy nyüzsgés, amit Pesten az ember tapasztal általában, illetve az Erasmus program is megszűnni látszik lassan (már egyre kevesebb iskola fogadja a pécsi hallgatókat). Ezzel szemben Pesten az Erasmus programmal rengeteg ország le van szerződtetve, ami számomra nagy előny, viszont rendkívül drága az albérlet, ha nem kerülnék be koliba és maga a hangulat sem volt olyan az iskola falain belül, mint Pécsen. Szerintetek? Mi alapján hozzam meg a végleges döntést?



febr. 4. 14:39
A kérdező szavazást indított:
PTE BTK
ELTE BTK
23 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ne az alapján, hogy mi itt milyen gombokra nyomogatunk!
febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Jó múltkor bent jártam a kocsmában. Jó hangulat volt.

Másik héten egy színvonalas könyvtárban voltam. Nem volt olyan jó a hangulat...........

febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, hátha valaki hallgató egyik-másik karon/szakon , vagy volt ott hallgató, esetleg van egy tuti tippje a döntéshozatalhoz, hehe. Nyilván magamnak kell éreznem, de a tanácstalanság miatt írok ide.
febr. 5. 18:45
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
figyelj, ELTE-sként, úgy, hogy 2x erasmusoztam, nagyon jó barátságaim lettek és szerettem az ELTE-t, sok ösztöndíjam volt, azért messze nem közösségi az egyetem. Mindenki el van a maga kis életével, az albérlet tényleg nagyon drága, ellenben Pécsen tényleg barátságosabb a hangulat. Persze itt is, de ez egy akkora egyetem, hogy nem is várható el mint a kisebb helyeken. ELTE nagyon jó, mert rengeteg a lehetőséged és nem kell pcsába leutaznod órákat mint Pécsre. Én pont fordítva vagyok, mert BA után van egy pécsi mester ami nagyon érdekelne, de tőlem 6 óra, és Budapest után nekem kínszenvedés egy kisváros. Szóval, szerintem bárhogy döntesz,jól jársz
febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Pécsi
febr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!