Milyen az Elte Btk?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz elvégezni ott egy alapképzést?

Idei jelentkezőkhöz szólnék, mennyi pontotok van és milyen szakra adtátok be a jelentkezést?

Én szabadbölcsészre és 458 pontom van. Gondolom , hogy ez elég , de azért mégis félek egy

Kicsit a jövő heti ponthatár húzástól..:(



2023. júl. 18. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Sok lány van. *.*
2023. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%

Munkanélküliképzőnek hívják azt a kart, a legkevesebb pénz erre jut az ELTE-n belül, mert a piacképes és értelmes karokat fejlesztik. Még a rektor is azzal szokott poénkodni a büfénél a hallgatókkal, hogy diplomázás után ők lesznek a pult túloldalán és ők teszik a virslit a hotdogba + nyomják rá a mustárt.


Nyilván nem a legélesebb kések járnak oda, mert akiknek van egy kis eszük az nem bölcsészkarra megy, hanem komolyabb helyre, viszont rendesek. :)

2023. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
#2 A nyelvi szakokat én annyira nem húznám le. Azok között van, ami hasznos. A többiről nekem sincs jó véleményem.
2023. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem tudom 2-es, én a 400 pont közelébe sem érnék még a diplomával sem (azok is mind hármasok és a pontom is 300 alatt van nyelvvizsgával) ennyi ponttal szerintem egyáltalán nem nevezném rossznak az illetőt. Érdekli és ez számít. Az más kérdés, hogy vajon gondolkodik-e azon mit szeretne a későbbiekben. Volt szaktársam aki szabadbölcsészről átjött gépészre és elvégezte.
2023. júl. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Kettes, én 472 ponttal jelentkeztem a BTK-ra. Mesélj még arról, hogy oda csak hülyék akarnak járni, légyszi. ❤️
2023. júl. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám , hogy a hülyék járnak ide :)

Attól , hogy más az érdeklődési területünk , és nem végzünk el egy gazdasági képzést , ami néhol könyebb mint egy Btk- szak, még nem leszünk alacsonyabb rendűek, ahogy a többiek sem fognak felsőbb kasztokba kerülni :DD

Koszi a valaszt!

2023. júl. 18. 22:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
458 ponttal ez neki a hülyék mekkája. Ő biztos 900 pontos... :D
2023. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz általánosságban bármit mondani egy karról, a konkrét szakról érdemesebb kérdezni. Nem ELTE-re járok, de nálunk pl. van olyan szak, amit senkinek se ajánlanék, a sajátomat viszont annál inkább. Sok múlik az oktatókon, a szervezésen, maga a kar keveset számít.

#2: ez vicces, az ELTE kivételével minden egyetemen BTK-n van pl. a pszichológia is, azt végképp nem hívnám munkanélküli-képzőnek... Aki bölcsésznek tanul, általában azért teszi, mert tényleg érdekli. Vannak szakok, amikkel nehezebb elhelyezkedni, de nem lehetetlen, és mindig lehet tovább képezni magad, akár phd-t is csinálni.

2023. júl. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok hasznos idióta mellett nem árt néhány gondolkodó ember is a társadalomban. Még ha ez nem is annyira piacképes.
2023. júl. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

[link]


Új tanulmány, nagyon érdekes elolvasni!


Én is ELTE szabadbölcsészetre fogok járni szeptembertől remélhetőleg, 444 pontom lett! Jó döntésnek gondolom, hogy ezt a szakot választottam, de el sem tudom mondani, hogy hány rosszindulatú emberrel találkoztam azóta, mióta meg kellett jelölni a választott szakokat. Szerintem beszélhetek a jövőbeli szaktársaim nevében is, hogy egy teljesen ismeretlen ember véleményétől sajnos nem tudjuk megváltoztatni az egész személyiségünket és nem tudunk hirtelen alkalmasak lenni egy reáltudományi szakra. Így a lenéző hozzászólások, legyenek azok itt, vagy az iskolában, családi összejöveteleken, csak annyit használnak, hogy az illető diák elkeseredik, elbizonytalanodik a döntésében. Szerintem nem éri meg.


Szurkolok a holnapi naphoz! Ha minden jól megy, találkozunk a gólyatáborban! :)

2023. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!