Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen “Mekis” szakok vannak,...

Milyen “Mekis” szakok vannak, ahova kell biológia és nem magas a ponthatár ?

Figyelt kérdés
A harci helyzet az, hogy idén csak biológiából fogok emelt szinten érettségizni kémiát jövő májusra hagyom. (Nincs elég időm magam felkészülni, a gimiben gyenge volt az oktatás). Abban az egy évben nem akarok otthon maradni mert fizetni kell utánam a tb-t meg dolgozni se szeretnék még. Inkább valami olyan szakra mennék, ebben az egy évre ami nem nagyon megterhelő és mellette tudok készülni a kémia érettségire. Olyan szakra szeretnék menni ahova felvételi követelmény lehet a biológia is és nem magas a ponthatár. Eddig az élelmiszer mérnök és a környezet mérnök azok amiket úgy hallottam nem nehéz elvégezni és bőven van szabadidőd. Viszont arra is kiváncsi vagyok ez tényleg igaz e?

febr. 5. 19:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Érdemes lenne olyan szakot választani, amiből tudnál elfogadtatni tárgyakat. Minek szeretnél kémia emelt után tanulni?
febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Mi az, hogy "mekis" szak?
febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

2


Olyan szak amivel 10-ből 8 hallgató nem szakmában helyezkedik el, vagy csak nettó 200-as fizuért.

febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha orvosi a cél a kémiával, gondold át hány állami félévet vagy hajlandó elégetni a tb miatt.
febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#3: létezik ilyen?


És mi az, hogy "nem szakmában"? Egy rakás képzés esetén se szakma, se munkakör nem feltehető meg egyértelműen a képzésnek (ahogyan rengeteg munkakör van, amelyhez nem kapcsolható egyértelműen egyetemi képzés).

febr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen orvosi lenne a cél
febr. 5. 21:46
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem akarsz 1.5 milliót fizetni félévente, akkor inkább ne használj fel egy államis félévet sem addig, amíg nem vesznek fel.
febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Én egyetemi szak helyett a helyedben OKJ-ben gondolkoznék. Most nem tudom mi a neve, de a lényeg, hogy ingyenesen félbe hagyhatod.

Ha valamilyen egészségügyi szakmát választasz (pl ápoló), akkor hasonló tantárgyaid lesznek, mint orvosin (nyilván ahhoz képest jóval könnyebbek), segíthet egy kicsit abban is, hogy jobban beleláss az "egészségügy burkaiba"

febr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Dolgozni nem akarsz, így értelmetlen módon mennél egy másik szakra, ahol nemcsak hogy időd sem lenne ugyancsak tanulni, de így pénzt sem keresel elpazarold az állami féléveidet és 2 félév után, ha ott hagyod az államit még vissza is kéne fizetned.


+Másoktól el veszed a lehetőséget, akiket ez szak érdekelne


Jah és az élelmiszermérnök nem könnyű képzés...Főleg, ha még nem megy a kémia

febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Most olvastam, hogy az orvosi lenne a cél...ebben az esetben sajna nem tudsz olyan szakra menni, ahonnan utána el tudnád fogadtatni a tárgyakat...Az orvosi az orvosi
febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!