Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen sorrendben ajánljátok...

Milyen sorrendben ajánljátok a Magyarországi orvosi egyetemeket?

Figyelt kérdés
Általános Orvosi Kar érdekelne.

febr. 5. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Semmelweis

Debrecen

Szeged

Pecs

febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Én legszívesebben a Semmelweiset nem jelölném meg, de pontszámok alapján ezt a leglogikusabb előre tenni (ha mindenképpen meg akarod jelölni)

Utána Szeged vagy Debrecen, legutolsó helyen Pécs

febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

A képzés minősége mind a 4 egyetemen ugyanolyan jó. Amelyik a legközelebb van hozzád azt írd első helyre. Vagy ha nem idén felvételizel, akkor menj el legközelebb a nyíltnapokra és ott majd meglátod melyik számodra a legszimpatikusabb.


Amúgy nem értem mi baja van az első kettőnek Péccsel. Én oda járok és imádom. Iszonyatosan jó a társaság, rengeteg közösségi program van. Pár éve lett kész az új épület, így olyan modern környezetben tanulhatunk ami simán veri a másik 3 egyetemet. Én nagyon szerettem, hogy első félévben nem volt anat meg szövet, így volt időnk belerázódni az egyetemi életbe és mire bejöttek ezek a nehéz tárgyak már volt vizsgatapasztalatunk. Ráadásul ha első helyen jelölöd, akkor ingyen lakhatsz a koliban, megpályázhatod a rektori ösztöndíjat és ha nem pénzes családból jössz, akkor ez óriási segítség. Viszont ha az ország másik felén laknék, akkor én se ide jöttem volna, szerintem egyik orvosi egyetem miatt sem érdemes annyit utazni.

febr. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Semmelweiset akkor tudom javasolni, hogyha a mentális és pszichikai abúzus lepattan rólad. De biztosan nem mennék oda, azért, hogy azt hallgassam, hogy mekkora szr vagyok :D
febr. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire rossz a Semmelweis?
febr. 6. 10:56
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Mind a négy egyetem ugyanolyan jó, úgyhogy szimpatikussági/távolsági sorrendben. Ha csak a pontszámok szerinti sorrendet nézzük, akkor valóban a leírt Semmelweis, Szeged, Debrecen, Pécs lenne a logikus sorrend.

Én anno pontszámokra nem alapoztam, így egy viszonylag logikátlan Szeged, Semmelweis, Pécs, Debrecen sorrendem volt. SOTE azért ment a második helyre, mert sokáig vívódtam, hogy SOTE vagy SZOTE legyen, és úgy voltam vele, hogy lehet még sorrendet cserélek majd, Debrecent pedig azért raktam a legvégére, mert az van tőlem legmesszebb.

febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Én is jelentkezni fogok az ÁOK-ra. Ebben a sorrendben: Szeged, Semmelweis, Pécsi, Debreceni.
febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Az egyik barátom a Semmelweis-ről jött át az SZTE-re
febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Sokan leírták már előttem, de lakóhely alapján érdemes mérlegelni, valamint azt vedd figyelembe, hogy a fővárosi egyetem, a SOTE sokkal személytelenebb a vidéki társainál. Mindhárom vidéki egyetem családiasabb, több a program, összetartóbb a közösség és nem 30-40 perceket rohangálsz az épületek között. Budapest anyagi vonzatát meg sem említem inkább, sokkal drágább megélni ott.

Én Pécsre jártam, a férjem Szegedre, a legjobb barátnőm pedig Budapestre. A férjem nagyon utálta, erős és szuper egyetem, de a közösségi része szerintem nem volt kielégítő. A barátnőm szeretett Pestre járni, de ingázni Budáról Pestre nagyon nem. Én imádtam a pécsi életet, a rengeteg programot, egyetemi támogatást. Itt minden hallgató számít.


Szeged, Pécs lenne nálam a 2 befutó, de ha Debrecen közel van akkor azt is vedd fontolóra. A SOTE nagyon túl van lihegve.

febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne,ha pl SOTE ponthatárt nem érem el,és az marad az 1.helyen a 2.Pécs,de oda már elég a pontom akkor felvesznek vagy gond,hogy a 2.helyen van?
márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!