Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik egyetemi...

Hogyan működik egyetemi felvételinél pontszámítás felsőoktatási oklevél alapján?

Figyelt kérdés

Próbáltam utánanézni, de egyszerűen nem tudok kiigazodni. Nekem van már egy ötös diplomám és szeretnék elkezdeni egy másik alapszakot. Az előző diploma ha jól értem 400 pontot ér. De ha a szakra, amire jelentkeznék a tavalyi ponthatár 435 volt, és többletpontom nincs (nyelvvizsgám van, de ennyi) akkor nincs esélyem bekerülni?

Az érettségi pontjaim alapján nem lenne meg, ezért szeretném oklevél alapján számolni.

Illetve hol találom meg, hogy mely szakokon fogadják el ezt a fajta pontszámítást? A szakleírásban nem találtam.

Köszönöm, ha tudtok segíteni.



febr. 6. 20:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Világos, hogy így nincs esélyed. Az adott szak felvételi követelményeinél ott kell lenni, de lista nincs, hogy hol mit fogadnak el.
febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De ha 400 pont a maximum ha igy szamitom a pontjaim, akkor hogy lehetne tobb? Többletpontok sport és tanulmányi versenyek miatt járnak, én ilyeneken nem vettem részt. Akkor nincs is esélyem bekerülni?

Illetve most végzek egy felsőoktatási továbbképzést, ami másoddiplomát ad. Azért jár többletpont?

febr. 6. 21:38
 3/16 anonim ***** válasza:

Felvin most egész jól leírja az adott intézmény-szak alatt felsorolásban, hogy mit fogadnak el.

Ott az új rendszer szerint leírták, hogy milyen szakos diplomákat fogadnak el egyáltalán vagy milyen egyéb képzések jelenthetnek pluszpontot, lehet nálad is ez segítene. Milyen szakról lenne szó?

febr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb szakon elfogadják, de nem mindenhol


[link]

Itt pl nem :D viszont orvosin és fogorvosin meglepő módon elfogadják, de ott úgy is kevés lenne az a pont


"akkor nincs esélyem bekerülni?"

Jelenleg nincs, ha csak nem csinálsz két emelt érettségit (bár én a helyedben jelentkeznék és hátha, ne feledd a pontszám az utolsó felvett ember pontszáma)

febr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

ELTE pszichológia ANA

Két emelt érettségi kéne hozzá?:(

febr. 7. 08:09
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Igen, kell a két emelt, itt nincs oklevél beszámítás (szombathelyen sem)


[link]

Viszont Debrecenben van, de a ponthatárt ezzel sem érnéd el

[link]

febr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a ponthatárok most változni fognak, mert kicsit más lett a pontszámítás. Például engem eddig felvettek volna az emelt biosz-közép matek párosítással, de mostantól a közép sokkal kevesebbet ér, szóval lehetséges pár ember, akik kevesebb ponttal indulnak idén, és így csökken a ponthatár. De a biztos bekerülés tényleg csak 2 emelttel lehetu
febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

De ha 400 pont a maximum ponthatár oklevélből számítás esetében, akkor hogy lehetne 435 pontom? Egyszerűen nem értem.

Emeltem csak angolból van és ennyi idő alatt nem tudom hogy tudnék felkészülni még egy emeltere.

febr. 7. 11:36
 9/16 A kérdező kommentje:

Illetve ha mégis a tanulmányi pontjaim alapján kérem a pontszámítást, akkor a diplomám jól tudom, hogy 35 pontot ér?

És be kell nekem jelölnöm valahol, hogy hogy kérem a pontszámítást, vagy automatikusan a legjobb opciót nézik?

febr. 7. 11:38
 10/16 A kérdező kommentje:
A másik két opció a Pázmány és a Károli pszicho ALA lenne. De azokon is magas a ponthatár.
febr. 7. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!