Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Könyvből szakirodalom mindig...

Könyvből szakirodalom mindig kell szakdolgozatba?

Figyelt kérdés
A neten találtam forrást, aminek a linkjét tudnám tenni az irodalom részhez, de gondolom az elég csúnyán néz ki, hogy nincs benne semmi könyv jellegű szakirodalom
febr. 7. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván a dolgozat értékét emeli, ha változatos a forrás. Ehhez jó, ha van könyv, folyóirati cikk, tanulmányok, szakdolgozatok stb.

A mai oktatási rendszerben kb már semmit nem "kell"... más kérdés, milyen munkát akarsz kiadni a kezeid közül.

febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Na erre gondolok én is, hogy jobban mutat, ha van benne könyvből irodalom.

Nyilván egyszerűbb a neten keresni, és abból írni, de jobb ha több forrás van. Csak ebben a témában pl. a suli könyvárban nem igazán találtam forrást,még próbálkozom a megyei könyvtárban. Köszönöm

febr. 7. 10:11
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Ne menjen a mennyiség a minőség rovására!
febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Magyarul, maradjak a netes forrásnál?

Arra célzol?

febr. 7. 10:20
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem...

magyarul ha ránézek a forrásjegyzékre, akkor az legyen a benyomásom, hogy egy szerteágazó elméleti okfejtést hoztál létre, igyekeztél minél szélesebb körben tájékozódni, de nem tettél bele a szakdoliba minden zsipp-zsupp forrást hivatkozásnak, azaz minden forrásnak megvan a maga funkciója

febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem is lehet beletenni "zsipp-zsupp" forrást, csak azt amit ténylegesen felhasználtam.


Ha pedig foglalkoztam vele és felhasználtam miért ne tehetném bele?

febr. 7. 10:53
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Egy egy bizonyos nivót nem üt meg...


Csak egy pl: a wikit nagyon nem szeretik... forrás, de nem helyén való

febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mi nem üt meg?!

Wikipédiát nem is terveztem bele írni, eszembe sem jutott.

febr. 7. 15:41
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Számomra azért kicsit abszurdnak hangzik egy olyan szakdolgozat, amiben semmilyen szakirodalomra nincs hivatkozás csak weboldalakra. Az interneten azért tömérdek szakirodalom megtalálható online és akkor egyből nem kell weboldalakra hivatkozni és nem is függsz a helyi könyvtár gyűjteményétől. Google scholar, researchgate.net, academia.edu... azért vannak itt opciók.


Milyen szakterületről van szó?

febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Épp erről van szó, hogy NEM csak weboldalakra szeretnék hivatkozni, hanem könyv, szakcikk, pdf csak nem tudom, hogy ha ezek vannak benne nem gond e ha kézzelfogható könyvre nem hivatkozom, mivel több könyvtárban is jártam és azok a könyvek amik a témával foglalkoznak 20-on évesek, de azok sem a legjobbak


Link alatt szakcikkre, pdf-re gondoltam.

febr. 7. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!