Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másfél hónap elegendő egy...

Másfél hónap elegendő egy szakdolgozat megírására?

Figyelt kérdés

A szakdolgozatot május 5-ig kellene befejeznem, jelenleg még nem tudtam neki kezdeni. Ha minden jól megy a mai napon fogok tudni először neki állni! Viszont szerintetek ennyire kevés idővel ez lehetséges még?


Amit még tudni kell, hogy munka mellett tudok erre csak időt szánni... És akármennyire is szeretném, nincs több időm és energiám naponta másfél óránál többre.

Jelenleg abban a szakaszban vagyok, hogy szakirodalmakat keresek, kutatok, olvasok.


Mindezeket figyelembe véve, gondoljátok, hogy érdemes megpróbálni, sikerülhet?



2023. márc. 20. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, mit és hogyan akarsz leírni, akkor 4 nap is elég rá. Az viszont, hogy ez az állapot mennyi idő alatt jön össze, már rajtad múlik. Nem tűnik lehetetlennek.
2023. márc. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem valami bonyolult kísérletes dolgot csinálsz, akkor simán meglehet. Viszont így a szabadidőd nagy százalékát erre kell fordítsd, de sikerülhet.
2023. márc. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, lehet, legalábbis elfogadhatóra.

2. Számítsd bele, hogy NINCS másfél hónapod, max. 1, mert idő kell arra, hogy a konzulens átolvassa, megjelölje, hogy mit javíts ki, köttetni is kell stb. (A megírt részeket ezért érdemes minél előbb küldeni a konzulensnek, ne a végén derüljön ki, szerinte min kell változtatni.)

3. Ha azt mondaná itt valaki, hogy ez az idő kevés, akkor neki se kezdenél???

2023. márc. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Téma bonyolultságától és attól is függ, hogy mennyire vagy már most is otthon benne. Ha olyan a téma, hogy egyéni kutatást vagy vizsgálatokat is kérnek hozzá az szintén hosszabbítja a megírás idejét, méghozzá jelentősen. Függ attól is milyen a konzulens, mennyi ideig ül ő az egyes részeken, mennyire kötekedős, hányszor íratja át. Szóval nem lehetetlen, de érhetnek meglepetések, amik viszik az időt. A munka utáni 1,5 óra nekem nem lenne elég, annyi idő arra sem elég, hogy rendesen ráhangolódjak. Mondjuk én úgy írtam meg mindkettőt, hogy amikor nekiláttam akkor órákig írtam egy lendületből, de ez emberfüggő, hogy kinek milyen a munkastílusa. A hétvégékkel mi van? Azt nem tudod rászánni? Szerintem akkor lehetne úgy igazán haladni. Ha van család küld el őket kirándulni és felejtsd el a házimunkát, koncentrálj csak erre, akkor hamar meglesz.
2023. márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a témád, amiből sok publikáció elérhető, akkor szerintem reális napi 10-15.000 karaktert írni (úgy, hogy a nap felében foglalkozol írással).

Ha kb 80.000 karakter a cél, akkor megírható egy hét alatt. Persze ehhez az kell, hogy jó legyen a téma és Te is gyakorlott légy írásban.

Hat hét viszont rengeteg, ennyi idő alatt simán lehet jeles szakdolgozatot írni.

2023. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha májusban kell leadni akkor bizony áprilisban végezned kell vele.

Téma/terület nélkül nehéz időt mondani rá.

Nekem az első szakdolgozatom szerves kémia területén volt, annak a megírása nagyon sok időbe telt, örültem ha fél oldalt össze tudtam kaparni naponta.

Másodiknál programot írtam és ahhoz kellett az írásos rész, ott napi szinten kb 5 oldalt hoztam össze.


Nem lehetetlen 1 hónap alatt de nem lesz sok szabad időd, napi szinten legalább 3 órát rá kell szánnod.

2023. márc. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!