Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-n mennyire szigorú a...

Az ELTE-n mennyire szigorú a bejárás?

Figyelt kérdés

A TÓK érdekelne, de ha idetévedtél a kérdésemhez más karról, és csak arról tudsz nyilatkozni, arra is kíváncsi lennék.

Egyetemista vagyok egy másik városban, másik karon. Még csak első éves, és úgy gondoltam, hogy elkezdenék egy új szakot is, és egyszerre csinálnám a kettőt. Most kisebb egyetemen tanulok, és elég egyszerűek voltak a tárgyaim, a tanárok nagyon jólelkűen osztályoztak és nem kellett sokat tanulni. Ezért gondoltam, hogy be merném vállalni.

A csecsemő-és kisgyermeknevelő szak könnyűnek tűnt, de tudom, hogy az ELTE egy kemény iskola. Azt hallottam, hogy az előadások nagy részét felveszik videóra, és arra nem kötelező bejárni, de a gyakorlatoknál hogy van ez? Az én egyetemen a bejárást elég szigorúan veszik nappalin.

Szóval erről kéne egy kis infó, hogy segítsen eldönteni, hogy be merjem-e vállalni, és ha igen, akkor melyiket nappalin, és melyiket levelezőn.

Az én egyetememhez kötnek dolgok, és szeretnék ott maradni valamilyen szinten, viszont tudom, hogy mennyi lehetőség van az ELTE-n nyelvtanulás szempontjából, Erasmus, gyakorlat, stb.



febr. 7. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennek mi értelme lenne? Mit akarsz kezdeni a szakkal, főleg a másikkal? Ha nem akarsz benne elhelyezkedni, és a másik szakodhoz sem passzol, feleslegesen fogyasztanád a féléveidet, vagy fizetnél ezért.


A bejárást onnan tudod meg, hogy megnézed a kari szabályzatot, és leírja, hogy előadás kötelező -e vagy sem. Ugyanez a szemináriumra.

febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A jövőben mindenképp vállalkozást szeretnék. Ehhez jó a mostani szakom. És ha már 1 évet elvégzek(valami máshoz szükséges, hogy a második félévben is aktív nappali tagozatos hallgató legyek, úgyhogy nem hagyom most abba), és eleve nem túl nehéz a mostani szakom, plusz a közösség, város szeretete stb. még ideköt, így nem hagynám abba.

A csecsemő- és kisgyermeknevelő szak pedig azért tetszik, mert abban jobban látom magam, hogy alkalmazottként el tudnék helyezkedni(eleinte, vagy ha nem jönne össze a vállalkozás). Továbbá, ami a legjobban megfog, hogy ezzel rengeteg lehetőség van, au pair-kedés, külföldön bölcsiben dolgozni, hallottam már olyanról is, aki Ázsiába jutott ki(angolul szeretném elvégezni, van elég jó a nyelvtudásom). Tudom hogy a gazdasági területen is vannak külföldi lehetőségek, de azt nem érzem magaménak beosztottként, inkább csak a vállalkozàs oldala érdekel. Az is lehet, hogy ez megváltozik, ha jobban megismerem, hogy milyen területeken lehet vele elhelyezkedni, és megtetszik valami, de most meg szeretnèm próbàlni az ELTE TÓK-ot. Szerintem nem vesztek vele sokat, max 1 félév után abbahagyom, és elveszik 1 állami félévem.

febr. 7. 21:40
 3/4 anonim válasza:
Mivel az elte tók-on sok szeminarium van, vagyis sok a gyakorlat, es ezeken altalaban vezetnek katalogust, ezert szinte egy felevbe csak 2 hianyzast engednek meg, szoval ezek miatt en ugy erezem nagyon nagyon muszaj bejarni es jo sok targyad is lesz
febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ez a videos dolog igy volt korona alatt de mar tuti nincs igy, plusz mivel rengeteg a szeminarium onnan max 3 hianyzasod lehet maskepp nincs jegyed, meg akkor se ha kezed-labad torod erte HKR-ben megtalalhato.


Az eloadasokbol lehet van ami felmegy igy online is ( gondolom a nagy letszamos eloadasok) , de de a szeminariumok nem fognak igy megtortenni ha csak ez nincs kulon kommunikalva az ELTEtol, es mar olyan 2 eve en nem is tudok rola hogy lenne barmilyen szeminarium online kiveve ha az oktato kulfoldon tartozkodik vagy o keri kulon az online format. De kicsi a valoszinuseg hogy TOK-on minden tanar kerte ezt kulon

febr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!