Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Oda-vissza összesen napi 4-5...

Oda-vissza összesen napi 4-5 óra ingázás még elviselhetőnek számít egyetemen?

Figyelt kérdés
Míg leérek a buszmegállóba 30 perc gyalog, utána utazok 1 óra 10 percet helyközi járattal, majd tömegközlekedéssel 35-40 percet. És ez oda-vissza, heti 4x. Ez mennyire kibírható?

2021. szept. 20. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz tanulni a buszon/vonaton, akkor nem gáz. Ha nem, akkor nagyon sok.
2021. szept. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így nagyon sok.

Nincs lehetőséged esetleg kollégiumba lakni vagy egy hozzád közelebbi egyetemre járni?

2021. szept. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam mindig a napi max. 3 óra utazás volt a lélektani határ...
2021. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, jön a tél egyik késik másik nem vár meg te meg ottmaradsz és még hosszabb lesz.
2021. szept. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én heti 2x csináltam hasonlót levelező szakon 3 évig és elég durvának éltem meg. Heti 4x nagyon sok, nem lesz mellette életed. Amelyik napokon szabad lennél, pont azt az időt fogod a tanulásra fordítani, mivel a bejárós napokon nem lesz időd rá.
2021. szept. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem is elég sok. Nekem megoldható lenne ebben a félévben, hogy otthonról járjak be ( igaz már ki van fizetve az albérlet), de nekem is kb ennyi lenne naponta oda - vissza az út. Én nem mertem bevállalni. Nem csak azért mert meg van már az albérlet hanem mert ez olyan szinten fárasztó és megterhelő. Én pl heti kétszer nagyon nehezen bírom ki az utazást
2021. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a tolerancia szintje, meg az is, hogy mivel, hogyan tudja eltölteni az időt utazás közben. Van, aki ki tudja tölteni számára hasznos dolgokkal (olvasás, tanulás, lazítás, pihenés, akármi), így kevésbé viseli meg, más meg nem tud elengedni a vonaton, nem tud pihenni, egyebet, ezért jobban fárasztja.


Hogy neked mennyire működik, vagy sem, azt neked kell kitapasztalnod. Próbáld ki egyszer, értékeld ki a helyzetet. Próbáld ki újra, mert egy próba nem próba. Hasonlítsd össze őket. Aztán próbáld ki többször is egymás után rendszeresen, mintha már élesben csinálnád. Lehetőleg több féle időjárás, hangulat, fáradtság és egyéb körülményt figyelembe véve tesztelj. Vond le a következtetéseket belőle, hogy mennyire tudnád hosszú távon rendszeresen csinálni.


Én egy időben rendszeresen, de nem napi szinten utaztam hosszabb távokra. Voltam többször Londonban, Rómában, Párizsban és más felé is busszal 20-30 órás utakon. Akkoriban nem éreztem akkora problémának ezeket sem. Az út alatt kialudtam magam, stb. De ma már 1-2 hetente 2-3 órás utat se annyira érzek kényelmesnek. Hetente többször 4-5 órákat utazni elég komoly teher, lehet, hogy érdemesebb más megoldást keresni.


Ahogy írták, a nem várt forgalmi körülmények képesek tovább rontani az amúgy sem fényes időigényen és nem fog mellette sok időd maradni se tanulni, se pihenni. Ráadásul mivel nem egyben utazol 4-5 órát, hanem több felé bontva, még ezt az időt sem tudod egyben kihasználni se pihenésre, se tanulásra, vagy munkára. Valamibe belekezdesz és meg kell szakítanod az átszállás miatt, így nagyon eldarabolódik bármi, amit menet közben csinálnál.

2021. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez borzasztóan sok. Én busszal 1 óra 40 perc alatt Pesten, a Stadionoknál vagyok Egerből (120 km távolság), de még azt sem vállalnám be napi szinten. Inkább dolgozok itt helyben, kevesebbért, viszont cserébe csak 15 perc sétányira. Egy idő után biztos besokallnék az ingázástól, és utána jönne a burnout. Egyetemen pedig nem biztos hogy mindig úgy vannak az órák, hogy rögtön utána van buszod. Lehet várnod kell egy órát.
2021. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!