Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri szakot váltani?

Megéri szakot váltani?

Figyelt kérdés
Jelenleg most ért véget az első félévem az egyetemen. Diplomás ápolói szakra járok, és rájöttem hogy többet szeretnék kihozni magamból, így át akarok jelentkezni orvosi képzésre. Ehhez újra kell érettségiznem, hiszen se emelt fizikám, sem pedig emelt biológiám nincsen. Biológiából a nulláról kéne elindulnom. A mostani érettségire már nem tudok felkészülni, de a 2025. évi lenne a cél. Szerintetek reális lenne? Valamint az SZTE junior akadémia megfelelő felkészítést adna-e? Érdemes belevágni, vagy maradjak mostmár ezen a szakon végleg?

febr. 9. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a 2025 az reális kezdésnek! Addig segédápolónak is elmehetsz dolgozni, hogy beleláss a mindennapi eü-be. Nekem amúgy pont volt egy ilyen orvos ismerősöm, aki végzett diplomás ápolóból lett orvos. :-)
febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen reális..
febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze. De ha nem is 2025-ben, hanem egyel később sikerülne, akkor is megéri - semmiről nem vagy lekésve, azt tanuld, amitől igazán teljesnek érzed magad. Ne ragadj le valami mellett csak azért, mert pont azt kezdted el elsőnek - szerencsére olyan világban élünk, ahol mindenki eldöntheti, mit szeretne csinálni, még ha később jön is rá.

Amúgy az ápolói pont az a szak, amivel valamennyire már beleláthatsz az egészségügybe, és meghozhatja a kedved pl. az orvosi iránt, tehát semmi furcsa nincs ebben.

Sok sikert! :)

febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán.

Így, hogy tanultál ápolónak még az is esélyes, hogy felvegyenek valahova segédápolónak, amire járhat 15-20 intézményi pont (egyetemenkênt változik)

Az SZTE Junior akadémiát én ajánlom is, meg nem is. Nekem a biológia nagyon hasznos volt, a Mozaikos biológiai könyvek szerzője tartotta, szerintem érthető volt a magyarázat is hozzá. Én kémiára készültem még velük, de az nekem inkább rontott az eredményemen, mint használt. Sokan voltunk, nem tudtunk úgy kérdezni, számomra az nem vált be.

Azt tudom neked ajánlani, hogy már most kezdd el tanulni az elméletet, a Junior akadémiás órákat csak másodlagos segítségnek vedd. Egyébként nem tudom, hogy hallottál-e róla, de van nekik ösztöndíj programjuk is, ha jól emlékszem szeptember elején volt a határideje, egy bemutatkozó levelet kellett írni nekik, hogy miért lenne számodra jó lehetőség ha részt vehetnél az órákon, miért nem tudod kifizetni a tanfolyam teljes árát (mit dolgoznak a szüleid pl).

febr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
16%
Persze, ha az ősök pénztárcája bírja a + időt.
febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Engem nem támogattak a szülők, az egyetem alatt.


Orvosként meg sokat lehet keresni.

febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!