Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyha én egy magyar diplomáva...

Hogyha én egy magyar diplomával rendelkezem, akkor van esély arra hogy felvesznek ahhoz a pozícióhoz, ami külföldön van?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy mérnök informatikus szakot végeztem el egyetemen, es ausztriaban jelentkezem egy mobiltelefon fejlesztő állásra.

A nyelvet beszélem teljesen, de tegyük fel hogy a munkában nincs tapasztalatom.

Ezzel a kérdéssel inkább csak azt szeretném megtudni, hogy alapból a külföldi cégek mennyire nézik a diplomát, ahol kell?



febr. 11. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

"mennyire nézik a diplomát, ahol kell?"

Nagyon.


Ha külföldön akarsz dolgozni, ott szerezz diplomát, ha jót akarsz magadnak.

febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol nézik és van, ahol nem. Ez konkrét helytöl függ, meg a tényleges tudásodtól
febr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt kérdezik, hogy "külföldön" mennyire nézik a diplomát, hanem hogy ott mennyire nézik, "ahol kell". Hát ott, "ahol kell", ott nagyon nézik, mert ott konkrétan kell.
febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy ahol nézik a diplomát, ott mennyire számít hogy az a diploma magyar?

Mivel tudják hogy nálunk az oktatás nagyon rossz, így van-e egyátalán esély megszerezni a munkát?

febr. 11. 20:38
 5/12 anonim ***** válasza:

EZ csak az adott munkahelytöl függ.

Alapesetben ha van diplomád, akkor teljesíted a feltételeket (kivéve, ha az adott cég egyes magyar diplomákat nem fogad el - pl egyetemit igen, tanfolyamosat nem, stb), de ez csak a belépö, utána tesztelik a tudásodat, anélkül nem vesznek fel.

febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdés: szerinted mit vesztesz azzal, ha jelentkezel? A legrosszabb esetben nem foglalkoznak veled, ha meg szerencséd van, akkor behívnak elbeszélgetésre.

Ez az "X országban rossz az oktatás" nem jellemzö, márcsak azért sem, mert egy diploma megszerzése nem, söt föleg nem az oktatástól, hanem az adott embertöl, a hozzáállásától függ

febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ekvivalencia program. Én is külországban dolgozok magyar diplomával. Elfogadták, mivel egyetemi szintű.
febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6. Igaz.
febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan dolgoznak külföldön, akik magyarul tanultak, tehát ez nem egy lehetetlen dolog.

Sok diplomát lehet certifikálni pénzért vagy 1-2 éves képzéssel.


“Mivel tudják hogy nálunk az oktatás nagyon rossz” - ezt meg nem tudom, honnan vetted, de felejtsd el. Ha nem egy Harvardhoz vagy Oxfordhoz hasonlítod, semmivel nem rosszabb, mint a külföldi egyetemek, és sokan jönnek külföldről Mo.-ra tanulni.

febr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"tudják hogy nálunk az oktatás nagyon rossz"

1. Egyáltalán nem biztos, hogy így gondolják, így tudják.

2. Ha szerinted rossz, akkor megint ott vagyunk, hogy: ha külföldön akarsz majd dolgozni, menj oda diplomát szerezni!

febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!