Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felsőoktatásban a több...

A felsőoktatásban a több állami hely befolyásolja szerintetek a pontokat?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni, hogy kb. az összes egyetem számottevően növelte az állami helyeit a képzéseken. Ez azt jelent(het)i, hogy a költséges képzésre kevesebb lesz a ponthatár, mert a több állami hely végett az államira kevesebbel is bejuthat több diák?


Tudom, ez sok mindentől függ, csak kíváncsi vagyok más véleményére.

Én költséges jogász képzésre szeretnék menni a Károlira, ott tavaly 382 volt a ponthatár, nekem meg kb. 350-360 pontom lesz idén, ha minden jól megy kb.



febr. 15. 16:10
A kérdező szavazást indított:
Igen, csökkentheti.
Nem befolyásolja.
Emelkedni fog.
9 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Ez melyik egyetem melyik képzése?
febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Leírtam, de a kérdésem az “általánosságra” is vonatkozik:)
febr. 15. 20:18
 3/11 anonim ***** válasza:

#1: A magyarázat utolsó bekezdésében van leírva:


Én költséges jogász képzésre szeretnék menni a Károlira, ott tavaly 382 volt a ponthatár, nekem meg kb. 350-360 pontom lesz idén, ha minden jól megy kb.


Kérdés, hogy az önköltséges képzésre is több vagy kevesebb helyet biztosítanak-e, mert ha kevesebbet, akkor akár emelkedhet is a ponthatár (de ez nem biztos, a pontszámítás változása miatt).

febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én legalábbis úgy tudom nem lesz kevesebb, hanem bővítik az állami helyeket a legtöbb intézményben.


Na igen, az új pontszámítás szerint meg valószínűleg csökkenni fognak a pontok sok helyen.

febr. 15. 20:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként valahol utána lehet nézni, hogy mennyi költséges helyet hirdetnek?
febr. 15. 20:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Én az SZTE-t jelöltem meg 422 pontom van. Remélem elég lesz...bár nekem a pszichológia van első helyen KRE sajnos oda nem hiszem, hogy elég lesz a pontom. :)
febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
régebben a meghirdetett képzéseken lehetett ezt megtekinteni, de az is át lett alakítva így nem tudom, hogy ezt most hol lehet megtekinteni.
febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6: Államira szerintem igen, vidéken biztosan.

#7: Ez az, most csak az állami helyeket látni…

febr. 15. 23:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt így nem lehet megmondani, vannak olyanok akiknek elfogyott az állami féléve, így kénytelen költségesre menni, és vannak olyanok akiknek csak az állami kell.


Szerintem a költségesnél lesz esélyed, mert nem sokan engedhetik meg maguknak, hogy kifizessék a tandíjat

febr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az orvosin biztos lentebb megy, mivel eddig emelttel ki lehetett maxolni a 100 ponto, most viszont nem. Ahol szerintem maradni fog ugyan úgy az a pszichológia.
febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!