Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A bge-pszk gazdálkodás és...

A bge-pszk gazdálkodás és menedzsment végig ugyan olyan nehéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most vagyok a második félévben és azt vettem észre hogy valamivel nehezebb mint az első, ez így lesz végig vagy lesz egy pont ahonnan egyszerűbb lesz?

Még egy kérdésem hogy a matekos/számvitellel kapcsolatos tárgyak száma fog csökkenni?


Köszi a válaszokat előre is!



febr. 16. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Mintatanterv? Neptun? Egyetemista vagy, legyél már kicsit önállóbb. A tárgyfelvételnél látod minden tárgyadat, és biztos, hogy mindhez van is tematika feltöltve, ott láthatod, hogy pontosan miket fogtok tanulni. Tudom, mert én is ezen a karon tanulok.
febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ, látom az értelmezéseddel van baj, mert én nem azt kérdeztem hogy mit fogok tanulni, hanem azt hogy mennyire lesznek a következő félévek nehezebbek/könnyebbek az 1. és 2.-nál.

Lehet hogy mielőtt lekezelően elkezdenél okoskodni, el kéne olvasni a kérdést.

febr. 17. 11:43
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem értettem semmit félre, mert senki nem tudja, hogy neked mi milyen nehéz lesz. Te tudod magadnak megnézni, hogy miket fogsz tanulni és az mennyire fog feküdni neked az eddigi tapasztalataid alapján. Hiába mondom, hogy nekem psz-esként a számvitel rohadt könnyű és a matekos tárgyak se ijesztenek meg, te pont ezektől félsz. Másrészről meg létezik internet, meg tudod előre nézni, hogy például az operációkutatás meg a minőségmenedzsment az milyen és mire való.
febr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia!


"Másrészről meg létezik internet, meg tudod előre nézni, hogy például az operációkutatás meg a minőségmenedzsment az milyen és mire való."

Úgy látszik hogy de, félreértettél valamit, még mindig nem vagyok rá kíváncsi hogy miről szólnak a tárgyak, azt akartam tudni hogy A FÉLÉVEK általánosságba nehezebbek lesznek e. Olvasd el a kérdést még egyszer hátha látod mit is akarok kérdezni.



Egyébként hogyha te úgy gondolod hogy nem lehet általánosságba megmondani hogy egy átlagos tanulónak nehezebb lesz e egy félév számviteles tantárgyakkal tele ami 3 féléve épül egymásra vagy egy kommunikációval/menedzsmenttel és természetesen matekkal fejlesztett félév akkor ott vannak bajok, hagyjuk inkább.


Szép napot.

febr. 17. 14:02
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem hiszem el komolyan 😃 Mindegy, majd később már biztos érettebb leszel kicsit.
febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan én másik egyetemen vagyok ezen a szakon, de tapasztalatom szerint a végére könnyebb. Nekem viszont a 2. 3. félév nehezebb volt sokkal mint az első, mikro, makro, számvitel 1-2, jogos tárgyak miatt. Most viszont az 5. félévem már nagyon laza volt, és a 6. is könnyebbnek tűnik.
febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
febr. 18. 18:49
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

A tantervet nézve: [link]


A 3-4. szemeszterek azaz a 2. év is nehéz lesz, az 5-6. szemeszter viszont könnyű bullshit, üresjárat.

febr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Én konkrétan ezen a szakon végeztem a BGE-n most januárban. Nekem az a tapasztalatom, hogy félév sem feltétlenül könnyebb vagy nehezebb a másiknál. Nyilván ez a személyes preferenciádon is múlik, hogy miben vagy jó és mi érdekel.


Például, ha jó vagy angolból/németből, akkor az üzleti nyelv órák levezető/pihenő órák lesznek, viszont ha kevésbé vagy jó, akkor kín és szenvedés.


Nagyon sok prezentációra számíts, kb. minden 3 tantárgyból az lesz az egyik pontszerzési mód. Itt ha szeretsz csapatban dolgozni és előadni, akkor sétagalopp az egész, ha kevésbé és neked ez szorongást okoz (mert ilyen embert is láttam) akkor kicsit kellemetlen, de legalább a sokadik alkalommal belerázódsz.


3 "mumus" tárgy van a szakon, de ezek is az illetőtől függenek, mert például én ezeket szerettem a legjobban. Ezeknél van a legnagyobb bukási arány is: Vezetői számvitel, Üzleti statisztika, Vállalati pénzügyek. Ha szereted a matekot, akkor sok problémád nem lesz velük. Ugyan maguk a tárgyak nehéznek tűnnek, de gyakorlatilag elég 2-3x megoldani az órai feladatokat meg Coospacen megoldani a gyakorló elméleti feladatokat (főleg a próba ZH-kat) és már biztosan össze tudsz egy 3-ast legalább hozni. Az ilyen jellegű tárgyaknál általában kedvesek szoktak lenni és nagyon hasonló feladatokat adnak az éles ZH-ben mint a próba ZH-ban vagy az órai feladatokban.


Ha bármilyen kérdésed van akár egy specifikus tárggyal kapcsolatban vagy hogy milyen szabvál tárgyakat a legérdemesebb felvenni, ahol kb semmit se kell csinálni stb... írj privátban és szívesen segítek.

febr. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
*egyik félév sem
febr. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!