Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tehetek mint szülő, ha az...

Mit tehetek mint szülő, ha az iskola a tanulóit kiposztolja TikTok-ra és gyakorlatilag lejáratja őket tudtukon kívűl?

Figyelt kérdés

Szóval van egy középiskola, az igazgató döntésére TikTok csatorna indult, és szerintem -mint szülő szerint- kifigurázzák rajta a tanulókat, az iskola népszerűsítése céljából, valamint nem az oktatáshoz illő tartalmakat posztolnak.


Természetesen én adtam adatkezelési hozzájárulást a gyermekem képeinek felhasználásáról, de szerintem a TikTok túlmegy egy határon, ehhez sok szülővel nem járulnának hozzá, hogy az egész világra kitegyék gyerekeinket…


Forduljak a Tankerülethez?

Ti mit tennétek?



febr. 17. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az igazgatóval kell beszélni, esetleg a te gyermeked kivenni ebből a dologból, és visszavonni a hozzájárulást. Azonban érdemes azon is elgondolkodni, hogy ez a gyermeknek milyen lesz majd.
febr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pontosítok: A mindenki által aláírt hozzájárulásban nincs benne a TikTok, csak a Facebook és honlap felületek, és oda is csak a rendezvényekről készült képekhez járult hozzá minden szülő. Ezért is gondolom aggályosnak, amellett, hogy lejáratják az intézményt.
febr. 17. 11:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen beszélj az igazgatóval, és vonj vissza minden hozzájárulást
febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a könyvtáros csinált instagram meg tiktok videókat az iskola meg a szülők bármilyen tudta nélkül, ahol táncikált a lányokkal, hogy több követője legyen. Mikor jeleztük az iskola felé, törölve lett minden ilyen profilja. Szerintem először az iskolának jelezd, utána mehetsz tovább, ha nincs reakció, nálunk is ez volt a terv.
febr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Beszélek vele, bár mindig az van, hogy mennem kell a fenntartóhoz, mert többször “összekaptam” már az igazgatóval, mivel ez az iskola nem jogkövető gyakorlatilag semmiben, azt hiszik, mindent megtehetnek, de mindig kiderül, hogy nem…
febr. 17. 22:46
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt leszögezem, hogy nekem nem a közösségi média megjelenéssel van bajom, hanem a videók mondanivalójával, ugyanis azok olyanok, melyek megszégyenítik a tanulókat az iskola hírnevével egyetemben. Nem fogom belinkelni ide, de durva…
febr. 17. 22:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az adatkezelési hozzájárulásodat bármikor visszavonhatod, tedd azt.
febr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!