Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elsô helyen az önköltséges...

Ha elsô helyen az önköltséges változatát jelölölöm az egyetemi szaknak, akkor biztos, hogy felvesznek?

Figyelt kérdés
Eddig átlagosan 280 volt a ponthatára a szaknak, ahova jelentkezni akarok, de tavaj felugtott 340-re. 320 ponttal nem merem megkockáztatni az állami ösztöndíjas helyet. Ha automatikusan az önköltségest jelölöm, akkor biztos, hogy fel fognak venni az adott szakra?

febr. 18. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha eléred a pontot, igen, biztos.
febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly*

Nem jó stratégia. A sorrend nem véletlenül van, az első olyan helyre fognak felvenni, ahol megvan a pontod. Ha az államit teszed első helyre, akkor vagy felvesznek oda vagy nem, ha az önköltségest, akkor már biztosan nem fognak felvenni államira. Én inkább megpróbálnám már akkor az államit, hátha sikerül, mert semmit nem veszítesz vele, ha azt teszed előre.

febr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Az önköltséges ponthatára sokszor még kiszámíthatatlanabb mint az állami, mert oda általában kevés helyet hirdetnek és ott is az utolsó felvett hallgató pontszáma fogja adni a végső ponthatárt. Egyáltalán nem biztos, hogy felvesznek és hülyeség volt csak emiatt előre írni. Ha megjelölted volna első helyen az államit és esetleg az nem jön össze, akkor utána ugyanannyi esélyed van bekerülni önköltségesre, mintha első helyen jelölted volna.
febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ezzel csak azt éred el, hogy államira biztos nem jutsz be. Önköltségesre pedig nem változik az esélyed, ha első vagy második helyen van megjelölve.
febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem lévők is írták: érdemes a kiszemelt képzésnél előbb az állami ösztöndíjast beírni.

De nincs minden veszve: március végén indul az ügyintézési szezon, ami július 10-ig tart majd, ekkor EGY alkalommal lehet majd módosítani a jelentkezési sorrendet.

febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem próbálod meg az államit? Semmi, de tényleg semmi hátrány nem ér, ha mégsem elég a pontod rá, akkor automatikusan ugranak a következő lehetőségre. Előbb tedd az államit, utána az önköltségest (aminek amúgy nem biztos, hogy alacsonyabb lesz a ponthatára). Ha mindkettőt esélytelennek látod, inkább jelöld meg a szakot 1-2 másik egyetemen is.
febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
nem
febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, de buta vagy, vagy csak nem vagy tisztában azzal, hogy hogyan jönnek ki a ponthatárok. A ponthatár az utolsó szakra felvett hallgató pontszáma. Önmagából a pontszámból nem lehet következtetni semmire. Először meg kell nézni a jelentkezők számát, aztán hogy mennyi a felvehető hallgatók száma, és hogy hányan jelölték meg elsőnek a szakot. Pl: tanári szakokon jóval nagyobb a keretszám, mint amennyien jelentkeznek, így megesik, hogy 20 helyre csak 5-en jelentkeznek, és az 5 felvett (ha mindet felveszik) pontszáma mondjuk 420 pont, (de a tavalyi ponthatár meg mondjuk csak 350 volt, mert az utolsó, akit felvettek ennyivel rendelkezett). Tehát olyan szakokon, ahol nincs túljelentkezés simán változhatnak ennyit a pontszámok. A másik indokot már leírták, a rendszer automatikusan továbblép az állami helyről az önköltségesre, ha az államira nem vesznek fel, és az önköltségest jelölöd másodiknak. Baromságot csinálsz.
febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Én azt értem, hogy hogy mûködik a pontszámítási rendszer, de ha tegyük fel idén is 340 lesz a ponthatár, akkor mivel én elsô helyen jelöltem meg az önköltséges formát, akkor az "elsô helyen jelölt elônye" elvet követve nem kerülök elônybe a 320 pontommal a 330 pontoshoz képest, hogyha ô a második helyen jelölte az önköltségest? Vagy itt is ugyan úgy pontszám alapján rangsorolnak?
febr. 20. 08:32
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen semmi előnyöd abból hogy te első helyen jelölsz valamit meg. Egyedül csak a pontszám számít.
febr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!