Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános iskolában hogy...

X0 kérdése:

Általános iskolában hogy számolják, ha ugyanazon a napon egyik órán ott volt, a másikon nem?

Figyelt kérdés
1988-ban kezdtem az általános iskolát, és a bizonyítványomban mulasztott napok száma van, és hogy ebből hány igazolatlan. De ha valamely napon egyik órán ott van, a másikon meg nincs, akkor azt hogy számolják? Gimnáziumi, szakközépiskolai bizonyítványomban már mulasztott órák száma van. Köszi.

febr. 18. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1988-ban teljesen más világ volt.


Ma már az enapló számolja a hiányzásokat órában. Ha a szaktanár beírja az óra címe után a hiányzókat akkor számolja az enapló a hiányzást. Ha a szaktanár nem ír be és az osztályfőnök is lusta akkor elképzelhető hogy egy napra csak 3 tanórára vagy beírva pedig 6 volt.

febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem anyut, aki tanító volt, csak teljes napot írtak be kezdteben. Később órát kellett nyilvántartani, és a féléves össz hiányzást el kellett osztani a napi átlagos óraszámmal.
febr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es: köszi, de amikor még csak teljes napot írtak be, mi történt ha valaki az órák felén ott volt, a felén meg nem?
febr. 19. 08:33
 4/10 anonim ***** válasza:
A teljes nap azt jeleti, az a nap számított hiányzónak, mikor egész nap hiányzott. Ha egy órán bent volt, már nem hiányzott.
febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es: nade akkor el lehetett lógni az órák nagyrészét direkt!
febr. 19. 09:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor teljesen más világ volt. Ha lógtál akkor nagyon hamar eltanácsoltak a hiányzások miatt és mehettél a kisegítő iskolákba.
febr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os: de pont az a lényeg, hogy akkor hivatalosan nem számított mulasztott napnak, vagyis nem számított lógásnak! Vagyis megtehette hogy teljesen szándékosan, 8 év alatt minden tanítási napon csak 1 órán vesz részt! Mondjuk testnevelés, rajz, ének, osztályfőnöki, esetleg amit szeret: környezetismeret, stb.
febr. 19. 13:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es!


1988-ban ha a rendőr meglátott iskolaidőben egy diákot akkor rögtön intézkedett. Volt akit a rendőr bevitt az iskolába és volt akit a rendőr elvitt a szüleihez. Igazoltatás és egyéb dolgok. Halkan jegyzem meg hogy ha lógtál akkor az olyan volt mintha közveszélyes munkakerülő lettél volna. Nem lehetett akkoriban egy órára bemenni és utána meg lógni. Ráadásul akkor még pártállam volt és a hatalom nagyon könnyen megbosszulhatta a lógást. Gondolok itt a szülők zaklatására és a továbbtanulás megtiltására. A lógások miatt a KISZ vélemény is negatív volt.

Amikor én késtem egyszer akkor kaptam egy olyan fület hogy azóta is emlegetem.


Hidd el manapság sokkal könnyebb lógni mint 1988-ban.

febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"ha valamely napon egyik órán ott van, a másikon meg nincs, akkor azt hogy számolják?"

Most vagy akkor?

febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es: ahogy 3-asban írtam, akkor, amikor még csak egész napot számoltak.
febr. 19. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!