Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg többet ér egy Corvinus...

Tényleg többet ér egy Corvinus-on szerzett diploma, mint egy bármelyik másik pesti egyetemen szerzett diploma? (Ugyanazon a szakon)

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Bármelyik másik egyetemnél nem. Például a SOTE-s orvosi diplománál nem.


Szociológus diplománál sem, hiába van szociológia szak is a Corvón, az ELTE szociológia szakja híresebb, a Károlié meg szerintem jobb.


A közgazdász diplomák esetében a Corvinusos GPME és AK szakoknak az egyetlen méltó vetélytársa a PTE, de mivel pestit kérdeztél, ezért ez nem játszik.


A gazdasági diplomák esetében szerintem a Corvó kis előnyt jelent a gyakornoki programokon illetve az első munkahelyen. Azon túl már nem számít semmit, de tényleg nem. Egy ELTE-s, BGE-s, BME-s diploma ugyanolyan jó.

2022. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Japán Gulyás válasza:
82%
Ha NER-es munkahelyre (MOL, OTP, MKB, MNB, Alapkezelők) mennél utána akkor igen, de piaci alapon működő cégeknél nagyjából mindegy, senkit nem fog érdekelni, hogy a Marxon, BME-n vagy ELTE-n szerezted a közgázos diplomád.
2022. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Sokkal kevesebbet számít, mint ahogy szeretik egyesesek ezt ideprojektálni. És ez általánosságban igaz a többi egyetemre és a többi szakra is.


Én túlvagyok pár képzésen, tanultam slágeregyetemen is, vérhugyozós szakon meg tanultam átlagosabb intézményben. Mai fejjel azt mondanám, hogy két dolog számít inkább: mire jut időd a tanulmányaid mellett és melyik egyetem kedvezőbb megközelítés, közösség, tagozatok és minden egyéb nem tanulmányi szempontból.


Pl szerintem nem éri meg egy elitnek mondott diploma azért cserébe, hogy azt nevelik beléd, hogy nézd le a leendő kollégáid (khmbmekhm), és az sem éri meg, hogy az a 3+n év, amit ott eltöltesz, csak a tárgyaid teljesítésével telik. Ez általában szakmailag 0, alap, jobban nézik azt, hogy milyen extráid vannak a papírod mellé, a szakmai tapasztalattól a tdk-n és a szakmai nyelvvizsgán át a konferenciákon való részvételig. Ezek viszont időt igényelnek, amid nem lesz, ha egy olyan képzést választasz, amin minden energiád abba megy bele, hogy egyenesben végezz (azokkal a tárgyakkal is rengeteget izzadva, amik nem is érintik a leendő szakterületed, amiben majd el fogsz mélyedni). És megmondom őszintén, nem utaznék plusz egy órát azért, mert a nevesebb hely messzebb van tőlem. Töltsön vele ennyivel több időt a radai rosseb.


Őszintén bánom, hogy elpazaroltam én is éveket a nehezebb úton, mert azt hittem akkoriban, hogy megéri. Lehet szénné pontozni, de pár év szakmai tapasztalattal, pár cég életében szerepet vállalva tudom, hogy mi mennyit ér. A jelenlegi képzések között idehaza nincs nagy különbség. Nem annyi, hogy bármilyen extra áldozatot meghozzanak érte, amit a másik helyen nem kell.

2022. júl. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
A hármas a szívemből szólt. Én is egy vértizzadós egyetem utolsó vizsgáját nyomom majd ősszel, és jelenleg már kb. pánikbeteg lettem tőle, tapasztalatom 0, és ha nem sikerül, ment 5 év a kukába. Abszolút megbántam, nem éri meg elitegyetemre járni, csak mert elvileg az az országban az első. Jobb lett volna valami könnyebb egyetem, amit már rég elvégeztem volna.
2022. júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
A munkáltatók leszarjak hol szerezted a diplomád. A diploma általában csak egy 0.lépés az állás megszerzésében, de sok esetben már az se követelmény,lásd IT szektor.
2022. aug. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Hosszú távon a kutyát nem fogja érdekelni. A férjem PhD-t végzett közgazdaságból. A közember azt hiszi orvos a Dr. miatt. A munkáltatót pedig a szakmai tapasztalat érdekelte. Az, hogy hol végzett meg a munkatársakat sem érdekli.
2022. aug. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
6. Valóban. A férjed esetében az számít, hol PhD-zett. Az viszont az egész életében elkíséri.
2022. aug. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
5. Az igaz. Viszont azt már nem szarják le a munkáltatók sem, hogy mit tudsz. És azért ne gondoljuk már azt, hogy egy gábor déneses bprofos ugyanazt tudja, mint egy proginfós mesterszakos…
2022. aug. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

De, teljesen jogosan gondolhatjuk bizonyos esetekben. Ha teszem azt, elég talpraesett vagyok ahhoz, hogy érettségi után vagy akár nem szakirányú diplomával behúzzak egy értelmes állást, utána én sem fektetnék túl sokat abba, hogy legyen egy papírom is az adott területen. Fasznak sem hiányzik, hogy kiessen a munkából 3 évre valami putris magyar nyaloncképző miatt, több év tapasztalattal. Elmennék, megszerezném levelezőn, hogy legyen, hogy mégse érje szó a ház elejét, a többivel kapcsolatban meg a munkatapasztalatok beszélnek magukért.


És nem kell a lefety, nem vagyok gdf-es, nem azért írom. De pl mesterszakra sem mentem addig, amíg a munkaadóm nem mondta azt, hogy jó lennék kutatónak. Az alapszakom nem is szakirányú, de ott is már akkor szereztem diplomát, mikor már rég dolgoztam.


Nem minden forgatókönyv egyforma. Sokszor előbb van állásod, mint papírod és utána az beszél helyetted. És nem, a matekkal sincs ez másképp, ha nem boldogulsz nélküle, azt is megtanulod magadtól, mert rávisz a kényszer. Tapasztalatból mondom. És azt is tapasztalatból mondom hogy mindenféle múltú kollégával volt már dolgom, aki mindenféle képzettséggel dolgozott, amit mindenféle sorrendben szerzett meg a szakmai tapasztalatához képest. Nem mondom, hogy nem differenciál, de sokkal kevésbé, mint ahogy ezen az oldalon hangoztatja a sok gólya.

2022. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom kik pontozzák le ezeket. Xd én Corvinuson végeztem, van egy Gábor

Déneses kollegám és messze a legokosabb a teamünkben, ideje felfogni hogy a papír sok helynél már nem releváns tényező.

2022. aug. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!