Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyszerre 2 alapképzés elvégez...

Egyszerre 2 alapképzés elvégezhető? Gyógytornász és történelem szakról lenne szó. Muszáj ugyanazon az egyetemen csinálni a 2 szakot?

Figyelt kérdés

Mondjuk, ha a történelmet levelezőn csinálnám a gyógytornászt meg nappalin?

Muszáj ugyanazon az egyetemen csinálni a kettőt?

Hogyan lehetne összeegyeztetni?

2 alapképzésre gondolom nem tudok jelentkezni egyszerre, csak ha pl elkezdem a történelmet és akkor a következő évbe kezdeném a gyógytornászt mellé.

Vagy passziváltatni az egyiket? Vagy hogyan kellene?


Segítőszándékú ötleteket szeretnék kérni ennek a kivitelezésére :)!

Illetve aki történelem vagy gyógytornász szakra járt, tőlük szívesen meghallgatnám, hogy mi a véleményük, elhelyezkedés utána stb😊


Előre is köszönöm a válaszokat!



febr. 12. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Órarendtől/időbeosztastól függ. Nem muszáj ugyanott csinálni, kérdés, hogy meg tudod-e oldani. Ezek nem hasonló szakok, hogy sok közös tárgy legyen.

Ja és ha mindkettőn aktív vagy, egyszerre 2 állami féléved fogy. Miért szeretnéd egyszerre?

febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Gyógytornán folyamatosan ott kell lenni, nagyon sok jelenlétet igényel, nem hiszem, hogy mellette komolyan el lehet végezni egy töri szakot. Ha át is mész a vizsgákon, nem mernék rád beteget bízni.
febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én újlatin szakon belül spanyollal kezdtem nappalin, mert ebből nem indult levelező és egy év csúszással kezdtem el a gazdment levelezőn. Mindkettő nappalin vagy levelezőn nem ment volna, mert úgy ütköztek volna a tárgyak.


Egyszerre nem tudsz jelentkezni, mert egy felvételi időszakban csak egy helyre kerülsz be, de kell is az az egy év belerázódni a dolgokba. Nem kell hozzá passziváltatni, max ha soknak érzed őket párhuzamosan. Nem muszáj egy egyetemen csinálni, én is 2 különböző helyre jártam/járok (gazdmenen ez az utolsó félévem még).


A 2 szakot nem volt annyira nehéz összeegyeztetni, de nem sok idő volt mellette dolgozni. Levelezőn ráadásul nincs túl sok ösztöndíj lehetőség, plusz szaktól függően szakmai gyakorlatot is kell végezni. Ez is egy ok volt amiért a gazdment hagytam későbbre, nem tudtam volna 40 óra/hét gyakorlatra járni úgy, hogy közben hétköznap óráim vannak spanyolon.


Amúgy nagyon eltér a 2 kinézett szakod, van esetleg vmi konkrét célod velük? Én azért ezeket párosítottam, mert szeretnék majd Spanyolországba költözni, de csak egy nyelv szakkal sokra nem mennék, viszont gimi óta tanulom a nyelvet, úgyhogy nagyon szerettem volna ezt a szakot elvégezni. Ha nem is jön össze a tervem egy gazdasági diplomával plusz angol és spanyol nyelvismerettel azért itthon is el tudok remélhetőleg boldogulni.

Viszont nem értem a gyógytornász és a töri szak hogy kapcsolódik össze. Vagy az egyik nálad is inkább olyan amivel el tudsz könnyebben helyezkedni, a másik meg ami érdekel csak kevésbé piacképes önmagában? Ilyen esetben lehet inkább a gyógytornával kezdenék és ha az megvan a törit utána csinálnám meg mint "hobbi".

febr. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!