Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az adott egyetemen az...

Ha az adott egyetemen az adott szakon megadott ponthatárt nem éri el a érettségi pontom akkor már fel sem vesznek?

Figyelt kérdés

ELTE programtervező info szakra szeretnék menni, de nem tudom pontosan, hogy olyankor ki a helyzet, ha 411 pontot kérnek, és nekem összesen pl. 405 jön össze.


Köszönöm a válaszokat!



febr. 19. 02:16
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Azért a ponthatár!
febr. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vesznek fel.
febr. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi lenne? Ha nem éred el a ponthatárt, akkor nem vesznek fel.
febr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatár kifejezés melyik része nem világos? Felette felvesznek, alatta nem.

Ez a 411 amúgy honnan jött? Nem is tudhatod előre a ponthatárt. Tavaly nem annyi volt, és mivel változott a pontszámítás módja, így nincs is sok értelme ahhoz hasonlítgatni. Az ELTE által meghatározott minimum ponthatár pedig 300 pont. Ez nem azt jelenti, hogy ennyi lesz, de ez alá semmiképp nem csökkenhet a ponthatár.

febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Felvi.hu oldalon láttam, hogy valamelyik évben 411 volt a ponthatár. De átlagban 400-407 pont szokott lenni náluk ezen a szakon.


Ha jól tudom a jelentkezők alapján számolják a pontokat. Technikumi végzettséggel is kétlem, hogy összetudnék hozni ennyi pontot. Szakmából mindig is ötös voltam, bőven túl haladtam a tananyagot, viszont a humán tantárgyakból kimondottan rossz vagyok sajnos.

febr. 19. 13:20
 6/9 A kérdező kommentje:

tavaly például 420 pont volt.

[link]

febr. 19. 13:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól tudom a jelentkezők alapján számolják a pontokat."

A ponthatár mindig a felvett ember utolsó pontszáma.


Ha nem egy népszerű egyetem népszerű szakjáról lenne szó mondanám, hogy bőven van esélyed, de így eléggé kétséges a dolog... csak a szerencsén múlik minden (hozzá jön az is, hogy idén változik a pontszámítás módja, szóval kitudja)

febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De még mindig nem számít, hogy eddig mennyi volt, mert megváltozott a pontszámítás módja.
febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Annyit hozzá tennék,hogy az ELTE-nek idén jóval kevesebb állami helye van.Ebből kifolyólag sztem nem fognak csökkeni a ponthatárok.
febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!