Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvétetli ponthatárt egyeteme...

Felvétetli ponthatárt egyetemekre hol lehet megnézni?

Figyelt kérdés
Vért izzadva kerestem releváns adatokat az állatorvosira és csak egy helyen találtam pontszámot. Fizetősre azt hiszem kb 430 államira 460 pont körül írtak. Ez kb helytálló? Nem vagyok annyira még képben ezekkel a pontszámos, érettségizős dolgokkal, most próbálok rájönni ezekre (10.es vagyok). Esetleg aki állatorvosira jár: Szerintetek kb 4,7-es átlaggal helyt tudnék állni az állatorvorsin? (ez az átlag némileg lustaságból fakadt, nem vért izzadva kapartam össze).

2018. szept. 15. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-n tudod megnézni. Bár én nem az állatorvosira járok, de azt tapasztaltam, hogy a középiskolai eredmények sokszor nem jelzik előre az egyetemi teljesítményt, volt már arra is példa, hogy rosszabb középiskolai eredményekkel rendelkező tanuló jól teljesített egyetemen, jobb pedig rosszabbul. A lényeg, hogy mindig hozd mi magadból a legjobbat, és készülj az emelt biológia és kémia érettségire.
2018. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy az egyik tantárgy amiből eléggé konstans mód 4es vagyok, az a kémia, mert eddig nem annyira akartam kémiával foglalkozni, de az a terv, hogy ezt nyáron behozom. Így lehet esélyem az emelt kémiára?
2018. szept. 15. 16:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt a link, amin a ponthatárokat vissza tudod nézni, illetve azt, hogy hány embert vettek fel az előző években:


[link]


Az átlagoddal nincs probléma, én inkább az emelt érettségikre koncentrálnék. Viszonylag magas a központi ponthatár (idén 400 volt, magasabb, mint az általános orvosin), de ahogy látom, az államira felvettek jócskán túlteljesítették ezt 437 ponttal, szóval ha megteheted, érdemes letenni nyelvvizsgá(ka)t, vagy elmenni többletpontot adó tanulmányi versenyre.

Ami a kémiát illeti, fakultációval, magántanárral vagy önképzéssel fel tudod magad hozni a szükséges szintre.

2018. szept. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontok szempontjából felesleges a nyelvvizsga és az OKTV, mert két emelt szükséges az orvosira, amikkel megszerzi a maximum megszerezhető 100 többletpontot.


Nem késő még felkészülni az emelt kémiára, mindenképpen kémia-biológia fakultációra jelentkezz majd, ha van. Ha nincs, akkor vagy önállóan készülsz fel, vagy különtanárral. Az önálló felkészülés se lehetetlen, de tanárral jobban jársz.

2018. szept. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!