Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nehezebb volt az...

Szerintetek nehezebb volt az idei emelt szintű biológia és kémia érettségi a tavalyinál? Milyen ponthatárt tippeltek a vidéki orvosi egyetemeken?

Figyelt kérdés

2015. máj. 17. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

azt is nézd, hogy van aki fizika érettségivel megy a kémia helyett.

meg rengetegen vannak akik tavaly érettségiztek, vagy korábban, és ők is jelentkeznek most. esetleg olyan aki már leérettségizett és csak a kémiára tanult hónapokig, más dolga nem volt.. szóval bele kell kalkulálni az ilyeneket is.

én a vidékin úgy gondolom, hogy ha 420 pontod lesz akkor már bentvagy valamelyiken.

a kémiára azt mondják nehezebb volt idén, de én akiket ismerek és most írták, 70-80% alatt nem nagyon voltak, a javítókulcs alapján. mindig vannak akik jobb gimiből/tagozatról mennek és akár 90-95%os érettségikkel mennek.

szóval biztos nagy lesz idén is a verseny.

egyébként a biosz szerintem nem volt nehéz, de ehhez tényleg ismerni kellett alaposan a tankönyveket, az apró betűs részekkel együtt..

mert az esszében a fenilketonuriás dolog is sokak figyelmét elkerülte a tankönyvben. vagy a tejcukor operon is olyan, hogyha alaposan nem tanulmányoztad akkor nem tudtad. szóval voltak buktatók de szerintem meg lehetett írni jól.

2015. máj. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

szerintem nem várható alacsonyabb ponthatár, mint tavaly

SOTE-re azért örülnék (meg még sokan) ha 420 alatt lenne

2015. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak stagnáljon nekem az a lényeg....
2015. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem fog megemelkedni a ponthatár. Mibden évben tajtékzanak a diákok, hogy az utóbbi évek legnehezebb feladatsorát kapták, és minden évben elég nehéz sajnos. Szóval szerintem maradni fog kb. a ponthatár.
2015. máj. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

a biosz szerintem alapvetően nem volt nehéz, de akadt benne néhány nagyon szivatós feladat.

a másik tárgyam fizika volt, az szerintem az idei érettségik közül a legkorrektebb feladatsor volt, bár az utolsó számolósat inkább hagyhatták volna.

én az összes orvosira stagnálást vagy egy-két pontos emelkedést tippelek... :)

2015. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!