Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat végén a felhaszná...

Szakdolgozat végén a felhasznált irodalomjegyzékben lehet-e olyan amit nem hivatkoztam?

Figyelt kérdés
Tehát témába vágó könyv, de nem szerepel egy hivatkozásban sem.
febr. 25. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
febr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Én inkább létrehoznék egy "további irodalom" jegyzéket.
febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit kér az egyetem.


Angol nyelvű képzéseknél jobban meg van különböztetve, átfedés nélkül.


Ha a kérés Reference List (Referenciák/Referencia lista), akkor csak és kizárólag az lehet a végén a listában, ami szövegközi hivatkozásban is szerepel.


Ha Bibliography (Bibliográfia/Irodalomjegyzék), akkor először a felhasznált irodalmakat listázzák ABC szerint, majd két részre bontják egy listaelem helyének a kihagyásával, ahol újra A-tól kezdve a további irodalmakat listázzák. (Nem is szükséges külön megnevezni a lista második részét.)


A magyarok egyetemek sajnos az "Irodalomjegyzék" megnevezést nagyon rugalmasan kezelik és mindkettőt szokták annak nevezni.


Az SZTE-MK útmutatója ( [link] ) a "2.6. Irodalomjegyzék" pontban a 6. oldalon egyértelműen, félkövér-dőlt betűkkel jelzi, idézem:


"Csak olyan szakirodalmakat szerepeltessünk az irodalomjegyzékben, amikre a dolgozat szöveges részében hivatkozás is történik. És fordítva, minden egyes, az irodalomjegyzékben szereplő irodalomra a szövegben hivatkozni kell."

febr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is adott kar/szak előírásait kell figyelembe venni. Egyébként eddig négy szakdolgozatot írtam meg, és mindegyikben volt olyan felsorolva olyan, amire nem hivatkoztam, egyszerűen azért, mert gondolatébresztőek voltak, vagy mert a segítettek tájékozódni a ténylegesen hivatkozott irodalmak között. Sosem tette szóvá senki.
febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


"Ha a szerző a cikk után egyéb, nem hivatkozott irodalmat is meg akar említeni, azt nem az Irodalomjegyzék tételei között kell feltüntetnie, hanem pl. Források, Felhasznált irodalom, Ajánlott irodalom, További irodalom címszó alatt"


Kicsit nevetséges a dolog, nem gondolnám, hogy gond lenne ebből

febr. 25. 21:53
 7/7 anonim ***** válasza:
De most szakdolgozatot írsz az egyetemre (Akkor nem használható és kötelezően figyelmen kívül hagyandó minden más intézmény útmutatója!), vagy egy tanulmányt írsz ami a G&C-ben lesz publikálva (CSAK akkor lényeges, hogy a linkelt dokumentum mit ír, de akkor viszont rossz a kategória és a kérdés!)?
febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!