Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Már sírógörcsöt kaptam,...

Már sírógörcsöt kaptam, szakdolgozat hivatkozásokban valaki segítene?

Figyelt kérdés

eszméletlen sok idő elmegy ezzel a bu*i forráskeresgetéssel meg az irodalomjegyzékkel. És rosszul is van megadva a követelmény, nem elég egyértelmű, vagy én vagyok a hülye. Na mindegy..lényeg a lényeg. Van egy könyvem, jelen esetben egy ELTE által szerkesztett könyv. A címe: A növényi anyagcsere élettana. Én ebből egy fejezetet használtam fel, és minden fejezetnek külön szerzője van. Ez Dr. Parádi István: A növényi szimbiózisok élettana. Az egész könyv szerkesztője Dr. Fodor Ferenc. Akkor gondolom az ő nevét is meg kell említeni.


Most ez hogy legyen?

Dr. Parádi István: A növényi szimbiózisok élettana (2013) In: A növényi anyagcsere élettana pp. 349-371 .

Vagy csak azt az egy oldalt kell beírni, ahonnan idéztem?

ELTE TTK Biológiai Intézet is be kell h kerüljön valahova. Kiadva ugyanis szerintem nincs, netről töltöttem.

Ti hogy írnátok?



2014. máj. 11. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezen kár sírnod!!

1. Nézd meg a szakdoli szabályzatot..ha ezt a hivatkozást részletezi hogy így megy így kérik akkor a követnek kell az utasítást.

2 ha ebben nem ad világos utasítást a szabályzat, akkor írd ahogy gondolod...elküldöd a konzulensednek..és persze rá is kérdezel..ha meg már szorít a határidő és nem fogja a konzulens átnézni a dolidat időben akkor egyszorgalmasabb jobb tanuló évfolyamtársadat hívd fel...ő hogy csinálta a hivatkozást..mást nem tehetsz

2014. máj. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én másik egyetemre járok, de úgy hivatkoztam hogy: A fejezet szerzője, évszám : a fejezet címe IN: a könyv szerkesztője: a könyv címe, kiadó, oldalszám

pl a te példáddal: PARÁDI I. 2013: A növényi szimbiózisok élettana IN: FODOR F: A növényi anyagcsere élettana-kiadó, város, p. 349-371

De ha valamelyik tanszék oldalára felmész, nincs olyan hogy szakdolgozat követelmények? Ott általában leírják hogy hogyan kell.

2014. máj. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fő forráson belüli cikket vagy tanulmányt a következőképp kell megadni, ez nemzetközi szinten is elfogadott ( én idegen nyelven írtam a szakdolgozatot):

Tehát nézzük a Te példádat. Először magát a tanulmányt kell megadnod, annak összes bibliográfiai adatával együtt. Utána pedig a fő forrás összes megadott bibliográfiáját, mivel abban szerepel a cikk. Ez pedig így fog kinézni:


Parádi, István: A növényi szimbiózisok élettana. (itt nem tudom, adott-e publikáció éve, illetve egyéb adat, mert akkor ezt is meg kell adni, bibliográfiai sorrendben!) In: Fodor, Ferenc: A növényi anyagcsere élettana. (szintén meg kell adni a kiadó nevét, kiadás évét..stb.)p. 349-371.


Megjegyzések: Ha a szerzőnek tudományos fokozata van, azt nem adjuk meg a hivatkozásban. Ha nincs kiadó, akkor a bibliográfiai adat hiányos, vagyis kétes a forrás, tehát ezen szarakodhat a bíráló (nem tudom, nálatok hogyan veszik ezt, nálunk szigorúan vették). Ilyenkor elvileg nem szabad a forrást felhasználni. Ha pedig netről töltötted le a forrást, akkor meg kell adni alá a forrás lehívásának pontos idejét, dátummal, linkkel együtt! Nekem kicsit az is problémásnak tűnik, hogy ekkora terjedelmet adsz meg hivatkozásnak, ez a kvázi 22 oldal nagyon soknak tűnik, jobban tennéd, ha kicsit szétszednéd, ilyenkor így jelölöd pl: ebd. 349-352.

ebd. 352-357.

ebd. 357-360

és így tovább...

2014. máj. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!