Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól döntöttem az iskolaválaszt...

Jól döntöttem az iskolaválasztásban?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos koromban az iskola választásnál egy gimnáziumot választottam technikum helyett. A gimnáziumban olasz kéttannyelvű osztályba mentem, hiszen nagyon sok minden érdekelt, és még most is, illetve a szakmák sem érdekeltek kellő képpen. Viszont a szüleim folyton azt ismételgették, hogy technikumban van a helyem, hiszen sokkal jobban megéri +ők is oda jártak. Szeretem a gimnáziumot, ahol vagyok, azonban mostanában felmerült bennem, hogy talán a technikum jobb választás lett volna. Szerintetek?
febr. 29. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó helyen vagy (persze, majd tovább kell tanulnod valamit érettségi után)
febr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gimi után mehetsz egyetemre és mehetsz szakképzésre is, ami ugyanolyan, mintha technikumban lettél volna. Itt nincs mit eldönteni vagy megbánni, nem döntöttél sem jól, sem rosszul. Még előtted az igazi választás. Hogy egyetemre mész, vagy elvégzel egy szakképzést.
febr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Létezik felsőoktatási szakképzés. Két év. A 4+2 csak egy évvel hosszabb az öt éves technikumnál, ha anyagi okok miatt türelmetlenkednek.

Amúgy meg, a mostani technikumi rendszer kb sehogy se átjárható, szóval aki abba 14 évesen beleválasztott, az van csak igazán bajban. Te jól döntöttél.

febr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudnod, mi a Te utad.
febr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!