Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Nemzetközi...

Mi a véleményetek a Nemzetközi számvitel és könyvvizsgálat mennyire keresett szak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Végzős gazdasági szakos hallgató vagyok és mesterszakot keresek magamnak. Megtetszett a Corvinus Nemzetközi számvitel és könyvvizsgálat 1 éves mesterszakja. Mi a véleményetek mennyire piacképes diploma eleve egy 1 éves mesterszak és a számvitel mesterszakkal összehasonlítva gyengébb vagy erősebb képzést ad?

márc. 6. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-n végeztem számvitel mestert, ott a specializálónak volt ugyanez a neve, de szerintem a kettő kb ugyanannyit ér. Hiába van egy év eltérés, a 2 éves képzésen azért sok olyan tárgy volt ami feleslegesnek érződött (pl marketing, gazdasági jog, üzleti gazdaságtan - ezek alapszakon is voltak, felesleges ismétlés, nem adnak szinte semmi pluszt).


Ha könyvvizsgálóként szeretnél elhelyezkedni érdemes elvégezni, van rájuk kereslet, nem gondolom hogy hátrányban lennél amiért rövidített a képzés.

márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Egy teljesen új szakról van szó, korábbi években nem indult, úgyhogy nem csak nehéz arról beszélni, hogy mennyire keresett, hanem konkrétan lehetetlen. Spekulálni persze lehet, most az jön részemről:

Ha könyvvizsgálati területen szeretnél dolgozni, akkor két papír van, amit érdemes megszerezni: a magyar Okleveles Könyvvizsgáló képzést, vagy az ACCA-t. Ezen kívül pedig a tapasztalat számít. A kettő közül bármelyik többet ér, mint bármelyik számviteli területen szerzett mesterdiploma vagy szakirányú továbbképzés.

Nekem két nagy bajom van ezzel a szakkal kapcsolatban. Az egyik az, hogy csak nappalin indul, vagyis nem tudsz mellette dolgozni. A másik pedig az, hogy bár az utóbbi időben megjelentek ezek az egyéves mesterképzések, még nem nagyon igazolta vissza a munkaerőpiac, hogy ezeket mennyire értékeli.

Én a helyedben biztos, hogy azt csinálnám, hogy elkezdenék dolgozni valahol (lehetőség szerint Big4) auditon, mellette pedig vagy a könyvvizsgálóit vagy az ACCA-t megcsinálnám. Ha ragaszkodsz a mesterdiplomához, akkor viszont a számvitel mestert csinálnám, elsősorban a fentebb elmondott okok miatt. Ez esetben viszont érdemes a könyvvizsgáló/ACCA előtt megcsinálni, mert pár modult ki tudsz váltani elvileg mindkettőből ezzel a diplomával.

márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még nem tette közé a Corvinus a képzés leírást ehhez a képzéshez, ami alapján össze lehetne hasonlítani. Így nehéz bármit is mondani róla. Ráadásul most változtattak a mesterképzési felvételi rendszeren is, így a ponthatárok alakulásáról sincsen még előzetes infó, hogyan fognak alakulni. A fizetős tandíjat egy kicsit eltúlzottnak gondolom: ha nem Corvinus ösztöndíj, akkor 1.350.000 Ft/félév. Igazából tanultam számvitelt tanfolyamon, ahol egy Corvinuson is oktató tanár tartott órákat, illetve most az ELTE-n vagyok számvitel mesteren. Nem tapasztaltam akkora különbséget, mindkettő magas színvonalú volt.
márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!