Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valamilyen informatikai...

Ha valamilyen informatikai egyetemre szeretnék majd továbbmenni (mérnökinfó, gazdinfó, proginfó), akkor egy informatikai technikum, vagy egy gimnázium (lehetőleg matek, infó tagozattal) a jobb választás?

Figyelt kérdés
márc. 9. 12:45
 1/4 anonim válasza:
88%

Én a gimnáziumot választanám matek+infóval.

Infós technikummal mentem infós egyetemre, de kb semmi előnyt nem jelentett a plusz pontokon kívül. Elpazaroltam rá 2 évet.

Nyomasd a matekot+infót becsületesen, csinálj belőlük emelt érettségit, nyelvvizsgázz angolból és ennyi igazából. Ha ezek meglesznek, az frankó alap lesz egy infós BSc-hez.

márc. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Nem, teljesen mindegy.

Egyetemen más paradigma szerint kell tanulni. 2 hét alatt behozod a lemaradást ha van tehetséged hozzá, ha nincs annyira akkor kb 4 hét szorgalommal. Nem kell ezen izgulni, nem maradsz le semmiről.


A nyelvismeret (angol) nagyon fontos egyedül azt ne skipeld ki!


Én BME-n végeztem, ezt tapasztaltam.

márc. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Minél jobb gimnázium, lehetőleg matematika tagozaton vagy legalább matek fakton.


Az infó fakt vagy tagozat lósz@rt sem ér, kíméld meg magad tőle.

márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Én is a matekos osztályt javaslom elsősorban, nem mintha annyira nagy előnyöd lesz egy emelt színtű érettségivel. A hallgatók többsége nem az infós tárgyakkal szop, hanem a matekkal. Ha nincs matek én akkor még angol kéttannyelvűben gondolkodnék, hiszen a jó angol szinte alap követelmény a szakmában.
márc. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!