Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri szerintetek szándékosan...

Megéri szerintetek szándékosan kevesebb mint 30 kreditet felvenni az egyetemre egy féléven? Nem tudok döntésre jutni még.

Figyelt kérdés

Most kezdem a harmadik évem, és eljött a szabadon választható tárgyak ideje a képzésemen. Ha jól tudom ezen tárgynak bármit választhatok (akár teljesen mást is mint a szakirányom), csak a szükséges kreditmennyiség legyen meg belőle ennyi a lényeg. (Ha nem így lenne kérlek szóljatok!)


Korábban előre gondolkodva 4 kreditet már összeszedtem ilyen szabadon választható töltelék tárgyakból.


Most előttem a választás: Felvegyek egy 5 kredites szakmába vágó tárgyat a szabadon választhatóak közül (csak 5 kredites van, vizsgával), vagy valami teljesen mást mondjuk 2 kreditért (és vizsga nélkül, 1 kredites is elég lenne de olyat nem találtam).


Érveim az 5 kredites tárgy mellett:

-Több szakmába vágó tudás (Bár még nem jártam utána annak, mekkora a piaci igény erre a dologra).

-Nem biztos hogy nehéz lenne megcsinálni, mert neten jó tutorialok vannak róla.

-5 kredites tárggyal több ösztöndíj a következő félévben, mert az ösztöndíj alapjául szolgáló átlagot mindig 30 (kredittel) osztják és a másik esetben nekem csak 27 lenne a félévben. (Még teljesen 5-ös jegyekkel is csak 4,5 lenne a kreditátlagom a 2 kredites tárggyal).


A 2 kredites tárgy mellett:

-Tanulhatok tovább nyelvet például, ami szóban nem az erősségem de a szakmámhoz elengedhetetlen lehet. (Informatikai képzés, és itt angolból sosem elég).

-Több szabadidő/több idő a szakdolgozat írására/kutatásához.

-Talán(!) jobb oktatót fogok ki. Itt nem ismerném az új tanárt, de az 5 kredites szakmai tárgyét ismerem, és nem mondanám azt hogy gyűlölöm, de inkább a nem szimpatikus kategória felé hajlik nekem.

-Elképzelhetőnek tartom, hogyha csak ezt venném fel akkor is meg tudnám tanulni később az 5 kredites tárgy tananyagát ha szükség lenne rá szakmailag, mert jó online tutorialok vannak róla (mint fentebb említettem).


Még lehetne egy harmadik opció is, hogy például simán felveszem mindkettőt a következő félévre gondolva, de amellett annyi ellenérvem van hogy kizártam.


Esetleg van-e olyan szempont ami elkerülte a figyelmem? Ti hoztatok már-e meg hasonló döntést? Ezzel a problémával sokan szembesülnek, vagy csak én görcsölök rajta ennyit?



2021. aug. 30. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az hogy egy adott félévben mennyi kredited van az szinte mindegy. A végén jöjjön ki amennyi kell. Nyilván ha eddig volt hogy 30-nál több volt akkor lehet olyan hogy valamikor kevesebb lesz. Én azt mondanám hogy a nyelvtanulási lehetőséget mindenképp használd ki amennyi ingyenes lehetőség van a szakodon. De szerintem nem kell ezen ennyit agyalni. Egy szabadon választható tárgyon ennyi nem múlik. Pláne ha internetről meg tudod szerezni ezt a tudást akkor nem dönthetsz rosszul. Mérlegeld azt csak simán hogy megér-e most neked a félévben ennyi időt/energiát ez a plusz tudás.
2021. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!