Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz bejutni a MOME-re?

Nehéz bejutni a MOME-re?

Figyelt kérdés
Média design szakra mennék, 11.-es vagyok. Nincs a nagyon tapasztalatom a témában, nem tudom, hol kezdjem el. Nehéz bekerülni?

márc. 13. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyik rokonom többször futott neki a MOME-nak, bár ő a fotográfia szakra szeretett volna bejutni. El is készítette a portfóliót. Ennél az egyetemnél az a probléma, hogy az elkészült munka értékelése nagyon szubjektív. Mennyire nyeri el a felvételi bizottság tetszését vagy nem. Ő nem került be, de azóta is kreatív területen dolgozik.

Ennek alapján a felvi-ről is belinkelem a felvételi statisztikát.

Eljárás: 2023A (legutóbbi általános felvételi eljárás)

Intézmény: MOME

Ezután a 6. oldalon Jelentkezők és felvettek idősorosan, 7. oldalon szakonként, ami alátámasztja az általam korábban írtakat.

[link]

Próbáld meg, de azért legyen másik terv is. A felvételi előkészítőt érdemes lehet megnézni, ha indul, de többi egyetem között is szétnéznék.

márc. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A MOME-val sajnos az a gond hogy minden évben többszörös túljelentkezés van a legtöbb szakra, és ahogy az 1. kommentelő is írta, nagyon szubjektív ahogyan elbírálják a munkádat. Van olyan ismerősöm akit elsőre felvettek, és olyan is aki nem került be többszöri próbálkozásra sem.

0 alaptudással esélytelen bejutnod olyan szakra ahova portfólió kell. Pl. animáción elvárják hogy tudd az alapokat, hiszen arra akarnak alapozni. Ez nem tudom mennyire más a média szak esetében.

Az egyetemnek van saját fizetős előkészítője, de arra nagyon figyelj hogy milyen programokat és egyéb eszközöket kell hozzá beszerezni, hogyha érdekel. Abból a szempontból érdemes lehet elmenni, hogy segítenek összerakni egy portfóliót. Nyilván, így is lehet hogy nem jutsz be, ebben ez a rizikós.

Ha tényleg ez az irány érdekel, szerintem mindenféleképp megér egy próbát, de azért legyen egy biztos B terved. Illetve nézd meg hogy van-e más egyetemen ilyen szak, hátha oda könnyebb lehet bekerülni. Előre is sok szerencsét, ha ezt az irányt választod. Drukkolok! :D

márc. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
márc. 16. 14:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ott végeztem, és igen, nehéz bejutni! :)

Média design szakon elvárt, hogy legyen egy erős alapod, például szoftverismeretben (Adobe programok, 3D), fotózásban, videózásban, rajzban, animációban, filmezésben. Rengeteg feladat van (az elméleti órák mellett), és senki sem fog azzal foglalkozni, meg idő sem lesz rá, hogy mondjuk Photoshopot tanítson neked. Programozásban való jártásság sem hátrány ezen a szakon.

De még ezektől is fontosabb, hogy legyél nyitott, érdeklődő, intellektuális. Legyen gondolatod a világról, járj művészeti és/vagy design témájú programokra, kiállításokra, olvass, nézz filmeket, nézz reklámokat. Legyen jó ízlésed. Tudj koncepciókon agyalni és ezeket vizualizálni. Tudj csapatban dolgozni.

Egyébként szerintem az egyik legjobb szak az egyetemen, érdemes próbálkozni!


Amit tudok javasolni, hogy egyetem előtt végezz el valamilyen jó hírű tanfolyamot, szakképzőt. Ez nem csak a felkészülés miatt, de 1000-szer könnyebb dolgod lesz, ha nem 18 éves fejjel esel be egyetemre (már amennyiben felvesznek), hanem lesz egy kis lelki érettséged is hozzá.


Én ezt a képzést tudom ajánlani neked, több diákunk került már be innen a szakra: [link]

márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1


Igen, az egy külön műfaj, hogy hogyan kell jó portfóliót összeállítani, milyen feladat-típusokat, munkákat, ízlésvilágot várnak. Főleg, ha a MOME-ra készül az ember. Sokan jelentkeznek, és megtehetik, hogy csak a legjobbakat vegyék fel. :)

márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!