Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen ez valódi probléma?

Egyetemen ez valódi probléma?

Figyelt kérdés
Van egy rokonom aki egyetemre jár, és már 3 éve azt mondja, ez az utolsó éve a diplomáig. Tavaly például azt mondta, azért nem kaphat diplomát, mert egy tárgyból nem sikerült vizsgát tennie, és azt csak egy év múlva tudja pótolni, mert olyan a rendszer.
márc. 13. 15:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Valódi bizony. Ha nem indítják keresztfélévben azt a tantárgyat, akkor 1 évet kell rá várnia.

Kérvénnyel vagy vizsgakurzussal kellene próbálkoznia.

márc. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Csak mivel már 3 éve az utolsó évét tölti, felmerült bennem, hogy csak a pénz miatt nem akar diplomát szerezni, mert addig tudja pumpolni a családot, ugyanis mindenki ad neki havonta, mondván még tanul, az iskolára koncentráljon.
márc. 13. 15:54
 3/12 anonim válasza:
86%
Akkor valószínűleg kummant. Azt jó, ha tudjátok, hogy amikor meglesz minden tantárgya, még vár rá az államvizsga. :) Azután lesz csak diplomája. (Ha jól tudom mostanában már nyelvvizsga nem is kell hozzá.)
márc. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy tárgya van hátra és abszolvál, abból szoktak engedményt tenni úgy, hogy tartanak elővizsgát, ami azt jelenti, hogy a félév elején van, megcsinálod, abszolválsz és a keresztféléves záróvizsgára mehetsz. Már ha megvan, természetesen. Ha 3 éve egy tárgyon ül az már gáz, de tekintve hogy rá még valószínűleg a régi szabályok vonatkoznak, 3 dobása van, ez már biztosan a harmadik, ha most se sikerül viszlát.
márc. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én nem tudom most milyen a rendszer, régen jártam már iskolába. Más ennyi idő alatt két diplomát megszerez, ráadásul egy semmi szakra jár, nem orvos lesz.
márc. 13. 16:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ismerősöm. Vagy 10 évig ugyanazt az egyetemet járta. Nem faggattam a részletekről.


Attól, hogy azt mondja, nem biztos, hogy csak egy tárggyal van elmaradva.

márc. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Persze, simán lehet, csak ezt mondja. Egyáltalán csak tudni akartam, hogy ez igaz lehet-e, amire most legutóbb hivatkozott. Azt már többször mondta, hogy elege van az egészből.
márc. 13. 16:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy képzést a képzési idő plusz 2 félévig lehet végezni támogatotton, utána átdobják fizetősre hivatalból.
márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Neki ez a mostani a hatodik plusz féléve. Lehet, hogy már nem is jár oda, csak kamuzik?
márc. 13. 19:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy odajár, de már nem ingyen tanul.
márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!