Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fiatal pedagógusok! A béremelé...

Fiatal pedagógusok! A béremelésnek köszönhetően jobban megéri tanítani nektek? Jobbnak érzitek most a helyzetet?

Figyelt kérdés

márc. 13. 16:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Így mennyit kerestek?
márc. 13. 17:02
 2/11 anonim ***** válasza:
Bruttó 530 ezer. De szeptembertől egy multinál fogok dolgozni. Nem éri meg ezért a pénzért dolgozni nyolcadik kerületi hátrányos helyzetű diákokkal. A gyereknél már csak a szülők a rosszabbak.
márc. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
25 év alatti vagy? Bocsi a plusz kérdésért, csak frissdiplomásként mérlegelek, hogyan tovább, és tanácstalan vagyok...
márc. 13. 18:10
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Bruttó 528 ezret keresek Kelet-Magyarországon egy faluban tanítva ahol nagyon kevés a munkalehetőség és alacsonyak a bérek. Kevés a diák is, osztályonként átlagosan 8-10 fő, amiből sokan nincsenek is bent, így kellemes. A munka egyáltalán nem megerőltető a szülők tiszteletben tartanak / szeretnek, aki pedig extra korrepre vagy foglalkozásra vágyik azt plusz pénzért vállalom. A szünetek kifejezetten jók. Igen, határozottan megérte.
márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
4. Majd 1 év múlva is remélem ezt tudod mondani, amikorra megszüntetik az iskoládat és járhatsz be máshová. Mert, hogy így lesz, az nem is kérdés.
márc. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Arról nem is beszélve, mennyire etikus saját diákot vállalni korrepre plusz pénzért.

Én nem vagyok már olyan fiatal, de az én bérem is jelentősen emelkedett. Bruttó 538 ezer és a mesterdiplomáért járó kb. br. 11 ezer az alapbérem.

Osztályfőnöki megbízási díj dob rajta sokat (br. 60 ezer) ill. van 5 túlórám (heti 29 órám van így). Összességében nettó 450 ezret kaptam az utóbbi 2 évben, ez a környékünkön nagyon jó fizetsének számít.


A fizu bár jobb, a körülmények és a nat ugyanúgy egy kalap... nem fogok a fidire húzni csak azért, mert túlórával és pluszfeladatokkal sikerült egy kvázi normális bért elérni.

márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2 hónapban, nem évben, bocsi
márc. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A béremelésnek köszönhetően jobban megéri tanítani nektek?"


Te milyen béremelésről beszélsz? Amit 10 éve adtak "pedagógusi életpályamodell bevezetése" címen? Akkor már rendbe rakták a tanárok fizetését, nagyban ment a show a kincstári médiában, hogy ÖRÖKRE rendbe lett téve ez az ügy, a tanárok innentől kezdve jól fognak keresni, lehet erre a pályára számítani, biztos anyagi jövőt jelent stb. Aki nem hiszi, keresse vissza az akkori fideszes nyilatkozatokat.


Kérdezem én, hogy ha akkor ment a szöveg, hogy meg van oldva az ügy, akkor most mit kellett rendbe tenni? Kb. úgy rakták rendbe a tanárok bérét 10 éve, mint ahogy a gyermekvédelmet is megteremtették...


Visszatérve, 10 éve bejelentették a pedagógusi életpályamodellt, ahol az volt a lényeg, hogy a pedagógusi bér a mindenkori minimálbérhez fog igazodni, az lesz a vetítési alap. Aztán egyszer csak egyoldalúan felrúgták ezt, és a 2014-es minimálbér maradt a vetítési alap (lehet, hogy még most is az, ezt már nem tudom, mert egy ideje nem követem ezt a szart). A lényeg az, hogy akkori friss diplomásként én jól megkajáltam ezt, elmentem tanárnak, aztán jól pofára estem, néhány év múlva már semmit nem ért a pedagógusi életpályamodell, meglopva éreztem magam, mert a beígért bérem helyett a 2014-es szintet kaptam évekig, azaz úgy éreztem, hogy megloptak.


Most meg nagy kegyesen toldoztak-foldoztak valamin, és ezt te béremelésnek nevezed?


"Jobbnak érzitek most a helyzetet?"

Gondolom, erre ezek után tudod, mit válaszolnék...

márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó Válaszoló! Értelek, és ez az egész bizonyára frusztráló lehet számodra, teljes joggal. Nyilván tisztában vagyok azzal, hogy ezek a dolgok gyakorlatban nem úgy alakulnak, mint ahogy beharangozzák őket, illetve hallottam olyat is, hogy ez valóban egy tódozás-foltozás. Viszont mivel korábban teljesítettem a gyakorlatot, ezért fogalmam sem volt, mi a valós helyzet, mi újság, ugyanis nem látok bele. Ezzel együtt tisztában vagyok azzal is, hogy egyéb oktatásbeli problémák is akadnak, amiket nem lehet megoldani pénzzel. Köszönöm véleményed, remélem Neked a legjobbakat.
márc. 18. 00:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazából nekem már nem frusztráló, mert már nem tanítok, nem érint. Azért írtam le úgy, mintha bosszantana, mert rossz látni a mostani pályakezdőket bekajálni a "most aztán rendbe lett téve a tanári fizetés" dolgot, mert annak idején pont ugyanez volt 10 éve...


Azaz 10 év múlva megint rendbe kell majd tenni, sőt, szerintem még hamarabb is. Akkor mi lett most rendbe téve?


Ami talán bánt engem ebben az egészben, az, hogy ebből is látszik, hogy az oktatás mint olyan, mennyire hátra van sorolva a prioritások listáján. Persze, nem csak a fizetések kérdése kapcsán jelenik meg ez, a tanári bérek igazából csak csepp a tengerben.

márc. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!