Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik olyan, hogy túl sok...

Létezik olyan, hogy túl sok lábjegyzetet/hivatkozást írok a szakdolgozatba?

Figyelt kérdés

Most írom a szakdolgozatomat, és mindent, ami nem saját elemzés vagy meglátás lehivatkozok, még - biztos ami biztos - azt is, amit tudtam külön utánan nézés nélkül is, hogy alá legyen támasztva.

Ehhez képest nézek (már elfogadott!) korábbi szakdolgozatotokat, ahol komplett történeti fejezetekben 2-3 hivatkozás van, pedig leíró jellegű dolgokhoz ennyi mindent tuti nem saját kútfőből vett.


Én biztosítom túl magam, és igazából nem kéne ennyire komolyan venni ezt? Lehet ez inkább már hátrányos?



márc. 17. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
nem feltétlen... kérdés, milyen a hivatkozások minősége.
márc. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Releváns tanulmányok szakfolyóiratokból (print és netes), monográfia, tanulmánykötetből fejezet.
márc. 17. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy szakdolgozatban csak az elemzés/eredmények/konklúzió fejezetek a sajátod, az régen rossz.


Az ideális Similarity érték (az a tartalom-mennyiség amit máshonnan veszel át, akár átfogalmazva is) 10-15% körül jó. A teljes szakdolgozatra nézve.


Ha 7-8% alatt van, az azt jelenti, hogy nem használtál konstruktívan elég forrást, kérdőjelessé válik a módszertan megbízhatósága.


Ha pedig 17-18% felett van, az azt jelenti, hogy a felhasznált forrásokat nem írtad át eléggé, azaz nem tudtad immerzíven beleépíteni a saját hozzáadott értékedbe, csak információként hánytad oda.


Az pedig nagyon nagyon nem jó, ha az elemzés/eredmények/konklúzión kívül nincs benne más saját magad által hozzáadott érték a teoretikus részekhez.

márc. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ha pedig 17-18% felett van, az azt jelenti, hogy a felhasznált forrásokat nem írtad át eléggé, azaz nem tudtad immerzíven beleépíteni a saját hozzáadott értékedbe, csak információként hánytad oda"

Ne haragudj, ezt nem értem.


Akármennyire átírom, majd rakom hozzá a saját gondolataimat, ha valamilyen tényre reflektálok és írok utána annak kapcsán akár pár bekezdést is, az alapvető állítást akkor is le kell hivatkozni, honnan szoptam ki. Legalábbis szerintem. Na most amit én láttam, ott az enyémmel ellentétben ponthogy elég gyakran csupán információk felsorolása van, mégis előfordul, hogy fejezetenként jön össze neki ennyi hivatkozás.

márc. 17. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
#3: te milyen területen képzeled így el a szakdolgozatot? 10-15% hivatkozás??? Mégis hogyan? Vannak olyan területek ahol nem lehet 90%-ban saját okoskodást írni, pedig sokkal könnyebb lenne arról írni, hogy mi lett volna akkor, ha 1526-ban Szulejmán nem tarolja le a magyar sereget, vagy például arról is tök jó lenne szabadabban elmélekdni, hogy a borderline zavar szerintem nem is úgy van, ahogy azt már ezren leírták.. :/
márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező: igen, mindent hivatkozz le a saját érdekedben, ami nem a te önálló gondolatod, vagy közmegegyezéssel elfogadott általános tény. Ez kb a nap keleten kel és nyugaton nyugszik szint, ezen felül mindent támassz alá, hogy honnan-kitől vetted a gondolatot, mert vagy a konzulens, vagy az opponens vagy védésen valaki bele fog kötni. A világot megváltani és új dolgokat kitalálni nem egy szakdolgozatban kell (kivéve, ha nem valamilyen fejlesztésre irányul, vagy marketingre vagy valami hasonló dolgora.)
márc. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5-6: Pont történeti tárgyú dolgozatról van szó, úgyhogy itt enyhén szólva nehéz lenne tartani ezt a 15%-ot, mivel vagy szakirodalomra, vagy valamilyen történelmi forrásra (levéltári jelzet, forráskiadvány stb) kell már az ügyben is hivatkozni, honnan veszem, hogy ott akkor ez vagy az történt. És csak ezután jöhet, én hogy értékelem az információkat.
márc. 17. 22:07
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

3. hülyeséget ír. Amit ír, az esetleg doktori disszertációra igaz lehet egyes területeken, de a similarity index teljesen független a hivatkozások mennyiségétől. Egy normális bölcsész doktori disszertációban bekezdésenként van 1-3 hivatkozás, a teljes disszertációban pedig több száz – pedig teljességgel eredeti munkát várnak. Egy szakdolgozattal szemben még az új gondolat/elmélet követelmènye sincs meg, egyszerűen csak alkalmazni kell a tanultakat (persze van, aki új elméletet ad be már oda is, de ez ritka mint a fehér holló).


Kérdező nyugodtan csinálhatsz százas nagyságrendű hivatkozást is, csak arra ügyelj, hogy legyenek a szakdolgozatodban saját gondolatok is.

márc. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!