Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hívnak túl sok szakot...

Miért hívnak túl sok szakot büfészaknak, rengeteg olyat ami nem is az?

Figyelt kérdés

Még mémek is konkrétan egy egész kart foglalnak magukba, nem túlzás ez? Már csak ezekből is egyenes út vezet a persze téves köztudatba.

Persze nem azt mondom, hogy az említett fogalom nem létezik..van az országban ~800 szak, nem valószínű hogy ez mind egyenrangú! Inkább a túlzásra helyezném a hangsúlyt.



2022. ápr. 25. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezerszer leírtam a topikban, akkor íme 1001. alkalommal is: aki poénból hívja az összes nem műszaki/orvosi/informatikai/term.tud. képzést büfészaknak (szerencsére belőlük van több), azt azért nem kell komolyan venni, mert viccel. Aki meg nem viccel, azt azért nem kell komolyan venni, mert egészen egyszerűen ostoba.

Ez a fajta "csesztetés" mindenhol megy. Orvosok a fogorvosokkal szemben, egyik mérnök a másik mérnökkel szemben, egyik közgazdász a másikkal szemben, stb. Aki egyetemistaként egyszer egy ilyet ellő egy karok/egyetem közti csapatépítő buliban, azzal semmi gond nincs. Aki 30+ évesen még ezzel akar kompenzálni bármit is, annál vannak bajok.

2022. ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége nem érti meg, hogy nem azon múlik egy szak értékessége/értéktelensége, hogy ad-e konkrét szakmát.

Így nekik egy anglisztika értelmetlen büfészak, mert nem tudják behatárolni, míg a jóval egyértelműbb foglalkozásnak hangzó gépészmérnököt már el tudják fogadni.

2022. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem értem, miért annyira proli valaki, hogy mindennek az adja az értékét a szemében, hogy az adott végzettséggel önmagában mennyit lehet keresni...


Sosem értettem ezeket az embereket.


Nekem is több végzettségem van, felüket csak azért csináltam, mert érdekesek, sosem akarnék elhelyezkedni bennük. Ha pénzt akarok velük keresni, akkor meg úgyis sajátos módon fogok, nem alkalmazottként fogom bekönyörögni magam egy túltelített szakmába egy specializálatlan végzettséggel, amivel önmagában nehéz mit kezdeni. Viszont más papírommal együtt annyira szép színezetet ad a tudásomnak, hogy pont az interdiszciplinárisabb tudásom miatt vagyok lépéselőnyben.


Mondjuk a szememben egy gyengén fizető, de emberkímélő munka értékesebb, mint valami, amiben tönkremész 40 éves korodra, cserébe pénzt szarsz.

2022. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Mert irigyek és rosszindulatúak.
2022. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
97%

"Még mémek is konkrétan egy egész kart foglalnak magukba"


Mémek? :) azokat aztán komolyan lehet venni :)


Én úgy vettem észre, hogy azok büfészakoznak, akik nem tudnak semmit a világról, a világ működéséről. Mint például azok a szülők, akik elvárják a gyerektől a színötös bizonyítványt, különben kukás lesz a gyerek.

Az exemnek csak egy érettségije van, mégis többet keres a saját vállalkozásával, mint egy elismert gépészmérnök. Akkor ő minek nevezze a mérnök hallgatókat?

2022. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!