Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia tanári diplomával...

Biológia tanári diplomával könnyű munkát találni és be lehet vele tölteni egy teljes állást vagy mindenképp kéne még egy szak?

Figyelt kérdés
márc. 18. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Biológia tanárokból is hiány van, úgyhogy simán el lehet vele helyezkedni. Viszont mivel a biológiát csak 7. osztálytól tanulják a gyerekek, ahhoz, hogy egy teljes álláshoz kijöjjön a heti kötelező óraszámod, elsősorban csak gimnáziumok jöhetnek szóba (vagy 12 évfolyamos iskolák). Persze ha belemész abba a kompromisszumba, hogy 5. és 6. osztályban természetismeretet is tanítasz, akkor egy nagyobb általános iskola is adhat neked elegendő órát, ahol évente legalább 3 párhuzamos osztály van.


Mindettől függetlenül nem tudom, annak tudatában vagy-e, hogy egyszakos biológia tanárképzés csak kerülő utakon lehetséges. Az egyik, hogy elvégzed a biológia alap- és mesterképzést, majd az erre épülő 1 éves tanárképző mesterképzést, ami nemcsak amiatt rázós, mert 6 év, hanem azért is, mert a természettudományi karokon a biológia alap- és mesterképzés dögnehéz. A másik kerülő út, hogy elvégzel egy 4 éves tanítóképzést (vagy bármilyen 5 éves tanárképzést), s erre épülően (általában levelezőn) elvégzel egy 2 éves gyorstalpaló biológia tanár mesterképzést is. Ha biológia tanárnak készülsz, mindenképpen jobb út, ha választasz egy szakpárt a biológia mellé, és elvégzed az 5 éves normál tanárképzést. Így ráadásul az elhelyezkedési esélyeid is jócskán javulnak, mivel az igazgatók sokkal jobban szeretik a sokoldalúbb munkaerőt, akit több fronton is lehet hadba állítani. Ha az összes többi tárgyat utálod, akkor választhatsz modjuk egy olyat, hogy biológia-etika. Még így is jobban jársz, mint ha kerülő utakon kínlódnál.

márc. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a biológiához amúgy is kell a kémia, a biológia-kémia szakpár adja magát.
márc. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
#2: Valóban elég gyakori választás szokott lenni a biológia-kémia tanári szakpár, azonban azt is el kell ismerni, hogy ez nem mindenkinek való. Én kémiatanár hallgató vagyok, és azt látom, hogy ezen a tanári szakon bizony többen elvéreznek, még olyanok is, akik gimnáziumban szerették a kémiát és jók is voltak belőle. Egyrészt azért, mert ezen a szakon a megtanulandó száraz ismeretanyag egy-egy tárgyra gyakran óriási, s nincs mindenkinek ehhez eléggé jó memóriája. Másrészt pedig azért, mert aki nem jó matekból, annak bizonyos tárgyak (pl. fizikai kémia) kínaiul vannak és ezért teljesíthetetlenek. Aki nem jó matekos, az vagy egyszerűen kibukik, vagy nem veszi be a gyomra, hogy egyes tárgyakból a kettesért kelljen küszködni, és inkább átmegy egy kevésbé matekos szakra, még ha így évet veszít is (amire általában van lehetőség).
márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igazad van utolsó. A biológia szakon egyébként mennyi kémia van?
márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pedagógia alapszakra építve mennék biológia mesterszakra. Idéntől már lehet ilyet. Kémiából, matekból nem voltam jó soha, de a biosz végigkísérte az életemet. Már 30 éves vagyok. Nem szívesen kezdenék el egy 5 éveset, mert az csak nappalin van és dolgoznék mellette. Max lehet, hogy majd utána megcsinálnék egy másik tanári mestert, mert ezeket lehet levelezőn. A földrajzot még szerettem, illetve a drámát, de drámára nem tudom, hogy mekkora szükség van gimikben. Mindenképp gimibe mennék.
márc. 19. 11:29
 6/14 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értettem a biológia mesterszakot, hogy biológia tanári mesterszak.
márc. 19. 11:30
 7/14 A kérdező kommentje:
Illetve a pedagógia alapszak már megvan.
márc. 19. 11:31
 8/14 anonim ***** válasza:

Munkát találni éppen lehet, bár egy szakosokat nem szeretnek alkalmazni, mert sokkal bonyolultabbá teszi a tantárgyfelosztás elkészítését. Jobban szeretik, ha olyan embert tudnak felvenni aki legalább még egy term. tudományos tárgyat el tud vinni. 3 álláskeresős csoportnak is a tagja vagyok, bioszt magában nem igen szoktak keresni.

A biosz óraszáma ráadásul önmagában nagyon alacsony. Általános iskolában 7. osztályban 1, 8. osztályban 2 óra (vagy éppen fordítva, de összesen 3) Tehát ha teljes állást akarsz, akkor olyan suli kellene, ahol minimum 8 osztály van egy évfolyamon. Ez azért nem túl gyakori iskolatípus.

Több más megoldás is van, de egyik sem a legjobb. Az első, hogy nem csak a bioszt tanítod, hanem ahogy már írták a természetismeretet is, de nem biztos, hogy megkapod. Az is esélyes, hogy óraadóként próbálnak felvenni, ami jó nagy szívás. Olyan is megtörténhet, hogy te viszed a napközit, hogy meglegyen az óraszámod.

A gimik óraszámát nem tudom, de ott mintha minimálisan több lenne + van fakt. is, ami szintén plusz óra.

márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#5: Arra azért készülj fel, hogy a 2 éves levelező biológia tanári mesterszak nem piskóta. Nagyon oda kell tenned magad, hiszen 2 évbe belesűrítve fogják, töményen lenyomni neked az egész középiskolai biológia tanárképzés anyagát. Ez nem szívbajosoknak való. Egyébként pedig sajnos ha csak egy szakos biológia tanár leszel, nem lesz könnyű az elhelyezkedés, ahogy más is írta ezt. Nem lehetetlen, de valószínűleg nem nagyon válogathatsz a lehetőségek közül. Ha egy álláspályázaton csak egyetlen két szakos versenytársad is lesz, már nemigen rúgsz labdába mellette. Nemcsak az ilyen esetleges versenytárs rugalmasabb alkalmaztathatósága miatt, hanem azért is, mert köztudott, hogy a két szakos nappalis tanárképzés végén egy teljes tanévnyi iskolai tanítási gyakorlat van, míg a gyorstalpalós 2 éves tanárképzésen összesen csak 15 óra, ami nem sokkal több a tanításba való kis belekóstolásnál. Szóval nem biztos, hogy könnyen találsz majd munkát, persze a szerencsén is nagyon sok múlik.
márc. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
márc. 20. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!