Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ha igazzá válna...

Keresztények! Ha igazzá válna hogy a világ pl két hónap múlva sugárzás vagy súyos betegség miatt mindenképp elpusztul, de kapnátok lehetőséget hogy a borzalmas szenvedés helyett könnyű halálotok legyen, pl méreg, elfogadnátok?

Figyelt kérdés
2014. márc. 26. 08:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem hinném, mert az öngyilkosság, és az tilos, de mondjuk biztosan lennének, akik ezt az utat választanák
2014. márc. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

A keresztények eleve nem tudom, hogyan fogadnák el, hogy nem lesz a sátán szabadon eresztve, nem lesz Jézus 1000 éves királysága és nem lesz tűzeső sem a végén.

Ez már eleve akkora törést okozna nekik, hogy sokan talán ki is térnének?

2014. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Andizsuzsi ***** válasza:
63%

Ez egy nyilvánvalóan provokatív kérdés provokatív válaszokkal, de azért válaszolok:

Aki valóban keresztény, az a könnyű halál helyett azt választaná, hogy amíg mozdulni bír, ápolja és vígasztalja a nála elesettebbeket. Aki nem ezt tenné, az nem keresztény.

2014. márc. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Mulder614 ***** válasza:
45%

A biblia nem mondja meg hogy mikor ér véget a világ.

Egyébként hol olvastad ezt?

2014. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát nagy a kísértés...

Hetek vagy évek alatt lebénulni és leépülni nem valami vonzó.

2-3 másodpercben pedig nincs semmi buli és elmaradt az élvezet.

Nem tudom, egy 10-20 perc azért jó volna....


Más megközelítésből:

Aki hisz Istenben, nem adja fel az életét és segít másoknak. Ha elvakîtja a fájdalom vagy csalódás az illetőt, az más.


A kérdésed alapján az utóbbi lehetőség tűnik logikusnak, de a gyávábbnak is.

2014. márc. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi nem árt valamit tisztázni. Ha provakatív akartam volna lenni ezt írtam volna kérdésnek: UGYE A KERESZTéNYEK INKáBB SZENVEDNEK MINT MEGÖLJéK MAGUKAT EGY VILáGKATASZRÓFA ESETéN?
2014. márc. 26. 11:22
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert én az utolsó pillanatig hinnék, hogy mégsem lesz világvége. De nem azért, mert keresztény vagyok. Egyszerűen ilyen vagyok. Mindig szeretem tudni, hogy mi lesz. Nem vetnék véget úgy az életemben, hogy nem tudnám biztosan, hogy tényleg lett világvége.
2014. márc. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Aki normálisan válaszolt annak köszönöm. én se ölném meg magam
2014. márc. 26. 11:26
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem, mert van egy kislányom, aki mindennél fontosabb nekem. Tudni akarnám mi lesz vele, védeni, akár az életem árán is.
2014. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Andizsuzsi ***** válasza:

" UGYE A KERESZTéNYEK INKáBB SZENVEDNEK MINT MEGÖLJéK MAGUKAT EGY VILáGKATASZRÓFA ESETéN?"


Ha így tetted volna fel a kérdést, akkor egyszerűen csak annyit írtunk volna, hogy igen.

Egyébként nekem van egy nagyon érdekes dokumentumom, ami kismértékben, de kapcsolódik a kérdéshez.

Férjem nagynénje apáca volt a II. világháború alatt. A ránk maradt naplójában van egy rész, ahol arról elmélkedik, hogy mi lenne a helyes cselekedet abban az esetben, ha katonák törnének be a zárdába, és erőszakoskodni akarnának velük.

Hagyni magukat és feláldozni az érintetlenségüket - nem elfogadható

erőszakot alkalmazni és esetleg gyilkolni - nem elfogadható

öngyilkosnak lenni - nem elfogadható.

Komoly dilemmát okozott neki (és a többieknek is, mert a napló tanúsága szerint sokat beszélgettek erről), hogy ilyenkor mi lenne a megfelelő "megoldás". Nem találták meg, szerencsére nem is volt rá szükség.

2014. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!