Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hittant minden iskolában...

HunLo kérdése:

Hittant minden iskolában oktatnak?

Figyelt kérdés

Mert nekünk kellett ,de azért mert valami egyházi suli volt.

Az ők fennhatóságuk alá tartozott.



márc. 23. 13:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

,,Ha nem azt akarták volna a szüleid, hogy katolikus hittant tanulj, akkor járathattak volna etikára is, ahol nem lettek volna úgy "lekorlátozva" a dolgok."

Utólag könnyű okosnak lenni.De egyébként 10éves fejjel a franc sem tudná ,hogy mire járjon mire nem.De egyébként a legjobb emlékezetem szerint én döntöttem így ,de mint mondtam hasznomra vált ,mert akkor jöttem rá ,hogy nem ez az én vallásom.

márc. 23. 15:52
 12/17 A kérdező kommentje:

,,Mellesleg nem, ebből a szempontból egyáltalán nem számít, hogy milyen felekezethez tartozik az iskola: református suliban is lehet katolikus hittanra járni és fordítva, meg más felekezet hittanjára is"

És ezt te honnan tudod?

Ha ez így lenne akkor nálnuk is lehetett volna református hitről tanulni ,de mi konkrétan a bibliát is a saját szempontunk szerint vettük.Logikusan bele gondolsz ,ha egy terület egy adott vallás,valaminek a fennhatósága alá tartozik akkor nem maga ellen fogja tanítani,nevelni az embereket.

márc. 23. 15:56
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha már felnőtt vagy, jógázhatsz iskolai jógaórák nélkül is. Tökmindegy, hogy iskolás korodban is jógáztál-e vagy nem, csak az számít, hogy most mit akarsz csinálni.
márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

,,,,Hogyhogy nem emlékszel rá, hogy egyáltalán milyen suliba jártál?...""

Utána néztem tényleg katolikus volt!Szóval jól emlékeztem.

márc. 23. 15:58
 15/17 A kérdező kommentje:

,,Ha már felnőtt vagy, jógázhatsz iskolai jógaórák nélkül is. Tökmindegy, hogy iskolás korodban is jógáztál-e vagy nem, csak az számít, hogy most mit akarsz csinálni."

Persze ez is egy szempont.De az is ,hogy majd egyszer lesz nekem is egy gyerekem és az mit,hogy fog tanulni!

Én személyszerint inkább preferálom azt ,hogy tanuljanak vallást vagy

etikát az emberek ,de ha vallást tanítanak akkor a vallások mindegyikét vegyék át ,hogy az emberek később tudják ,hogy melyiknek a tanításait kövessék vagy mint az én esetemben is ,hogy melyik tanításait nem!

márc. 23. 16:03
 16/17 A kérdező kommentje:
Időt sporolnának meg maguknak a köv generáció illetve a tanítást egy diplomás megbízható embertől kapnák.
márc. 23. 16:05
 17/17 anonim ***** válasza:

"majd egyszer lesz nekem is egy gyerekem és az mit,hogy fog tanulni"

Ha nem akarod, hogy egy bizonyos vallás vagy felekezet hittanjára járjon, akkor etikára járatod majd. Ha meg azt akarod, hogy sok-sok vallásról tanuljon, akkor rádumálod, hogy menjen bölcsésznek - de akkor kezdjél el spórolni, mert neked kell majd eltartanod őt felnőtt korában is, ugyanis a vallásfilozófiából vagy hasonlóból nem nagyon fog megélni. :)

márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!