Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell elképzelni egy...

X0 kérdése:

Hogy kell elképzelni egy nyelvi előkészítő tanévet?

Figyelt kérdés
Nem megyek rá, csak kíváncsi vagyok. Tehát 8 általános után van a 4 tanéves gimnáziumi képzés, vagy technikumi, ami 4 tanév után érettségit ad, 5 után szakmát, nyilván el lehet hagyni érettségi után, én is úgy csináltam. Ezen 4 tanév előtt van egy nyelvi előkészítő tanév, így 5 tanév lesz. Én valahogy úgy tudom elképzelni, hogy mondjuk napi 5 idegen nyelv, 1 testnevelés, tehát heti 25 idegen nyelv, mondjuk angol, 5 testnevelés, így heti 30 óra. Vagy van egyéb is? Osztályfőnöki óra esetleg? Vagy olyan tantárgyak amire nem nagyon kell tanulni? Technika, ének-zene, rajz, számítástechnika, erkölcstan/hittan? Általános iskolai tananyag átismétlése a többi tantárgyból, például matematika? Utána a 4 tanévben csökkentett nyelvi óraszám van? Nekem heti 4 angol volt 4 éven keresztül, ami heti 16 összesen: tehát a heti 25 ennek 1,5-szerese lenne. Köszi.

márc. 25. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

15 angol, 3-4 német, 3 digitális kultúra, 2 matek, 2 magyar, 5 tesi, 1 ofő


Magyarból és matekból az általános iskolás tananyag szintentartása van.

márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ez heti 31-32 óra, tanulni 21-22-re kell. Nekem 4-8. között német volt, utána 9-12-ben angol: mivel teljesen elölről kezdtük, semmi problémát se okozott hogy korábban nem tanultam angolt. Tehát összesen csak heti 16 volt. Ha utána nincs csökkentett óraszám, akkor 15 + 4*4 = 31: akkor már jobb egy heti 5-6 angol órás emelt szintű angolos 6 osztályos gimnázium: az összesen heti 30-36 órának felel meg, és nem okoz +1 tanévet, és csak heti +2 óra van.
márc. 25. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Két-tannyelvű gimibe jártam, nekünk úgy nézett ki, hogy heti 19 spanyol, 2 angol, 2 matek, 3 magyar, 2 tesi, 1 infó, 1 ofő. Mondjuk ez egy jó 15 éve volt.

Elvileg matekból és magyarból csak szintentartás volt, a gyakorlatban elkezdtük a gimnáziumi anyagot. Angolból meg szintfelmérés volt, beosztottak minket két csoportba, a kezdők konkrétan nulláról kezdték, a haladóknak meg belőttek egy mindenki által elfogadható szintet.

A további években csökkentett óraszám volt spanyolból, "csak" heti 5 óránk volt belőle, plusz azok a tárgyak, amit spanyolul tanultunk (történelem, földrajz, célnyelvi civilizáció), tehát így is heti 10 idegen nyelvű óránk biztos volt a felsőbb években is.

márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3-as: köszi. A csökkentettet úgy értettem, hogy akinek nem volt nyelvi előkészítő tanév, annak volt mondjuk heti 4, és hogy annál kevesebb: 0-3 tehát, nem 5. Én 6 osztályos gimnáziumba jártam 2 évig, utána informatika szakközépiskolába, ami ugye 4 éves, ma technikumnak hívják. Úgy rémlik 4 német óránk volt, mivel emelt szintű matematika-számítástechnikára jártam, heti +1 matematika óra volt, tehát 4 helyett 5, az osztály másik fele emelt szintű angolos volt, nekik ugyanekkor +1 angol órájuk volt, tehát mondjuk 4 helyett 5. Nekik 7.-ben nem volt számítástechnika, 8.-ban heti 1, nekünk mivel az is emelt szintű volt, 7.-ben heti 1, 8.-ban heti 2 volt: tehát heti +1 óra számítástechnika, az emelt szintű angolosoknak pedig ehelyett angol anyanyelvi óra volt egy angol anyanyelvű tanárral, akit Missis Thomas-nak hívtak. Összesen tehát heti 6 angol órájuk volt, ami 6 év alatt tehát 36, amennyiben jól emlékszek hogy nekünk heti 4 német volt, mialatt nekik emelt szintű angol. Nyilván mi is választhattunk nyelvet: német helyett angolt, de nem emelt szintűt, az egyik lány párszor bement az angol anyanyelvi órára, mert máskor volt mint nekünk a számítástechnika, de nem volt rá igény hogy egyszerre mindhárom tantárgy emelt szintű legyen: hogy máskor legyen a +1 matek/angol. Az óraszámunk tehát azonos volt: heti +2 óra mint a semmiből se emelt szintűek. Ez az összesen 36 angol óra szerintem jobb, mert nem okoz +1 tanévet, és csak heti + 2 óra.
márc. 25. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!