Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lehetséges lenne...

Szerintetek lehetséges lenne átmenni nyelvi előkészítőből egy sima 4 éves osztályba?

Figyelt kérdés
Most vagyok a nyekes évemben és eléggé megbántam, hogy ezt választottam. Már év eleje óta gondolkodom iskolaváltáson, mivel nem igazán sikerült beilleszkedni az osztályba, barátaim se igazán vannak. Viszont ha átmennék akkor legszívesebben egy sima, 4 éves emelt nyelvi osztályba mennék. Ehhez nyilván le kéne vizsgaznom azokból a tantárgyakból, amiket most nem tanulok, szerintetek ez mennyire reális? Van olyan esetleg aki ugyanígy váltott iskolát?

dec. 29. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erősebb nyelvi gimi nem fog átvenni mert kilencedikben a jobb sulik teljesen fel vannak töltve.


Természetesen erre biztosat csak a kinézett nyelvi gimi igazgatója tud mondani.

dec. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kilencedikbe esetleg átvehetnek, ha jó eredményeid vannak. De ugyanabban a suliban is válthatsz osztályt, nálunk szokott ilyen lenni, hogy az egy nyelvi év után egy másik osztállyal kezdenek kilencediket ketten- hárman évente.
dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én kéttannyelvűs voltam, volt akit "nem engedtek" tovább nyek után mert nem volt elég erős a nyelv tudása és volt aki magától ment át. Közöttük volt aki ugyanabban a gimiben került az emelt nyelvesek közé, nyilván 9.be, tehát nem ugorhatta a 9.et, annyira más volt a tanrend. Volt aki másik gimibe ment, szintén 9.ben tudta folytatni. Erről az osztályfőnököddel/igazgatóval/igazgatóhelyettessel/akárkivel akivel lehet erről a sulidban beszélni kell konzultálni.
dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legfontosabb kérdés: milyen nyelvet tanulsz?!
dec. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ha jól értem, akkor így is úgy is elvesztenék egy évet. Így viszont nekem nem érné meg az iskolaváltás mert haladó angol kezdő spanyolon vagyok(tehát nem egy nyelvből van a heti 18 óra) és így újra kéne tanulnom spanyolból az alapokat, amiket már tudni fogok.
dec. 30. 09:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vesztenél, csak ugyanúgy végeznél mint itt. A kilencedikes közismereti anyag nálatok is jövőre jön majd.
dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!