Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg olyan kegyetlen az...

Tényleg olyan kegyetlen az ELTE portugál szakja?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy az ELTE portugál szakjáról már első évben kidobják a fél osztályt. Ez igaz vagy csak azok írják akik nem teszik oda magukat? Mert engem érdekelne a szak még ha nem is most felvételiznék. De ha ez igaz akkor nem biztos hogy felvételizek valaha.

márc. 28. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy nem egy lightos szak. Sok házi feladat van, amit el kell végezni, és elég gyorsan haladnak a nyelvvel, de elképesztően jól tanítanak a tanszéken, és minden segítséget megadnak ahhoz, hogy el tudd sajátítani a nyelvet. Ha gondolod, írj privát üzenetet, szívesen mesélek a szakról.
márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy "kidobják", az gondolom a nyelvi alapvizsgára vonatkozik, ahol ha nem ütöd meg első évben a B2+ szintet, akkor egy évet csúszol kapásból. Hát nem tudom, ha valaki nyelvek iránt érdeklődő, akkor szerintem 1 év tanulás után (úgy, hogy mással nem is foglalkozik) meg lehet ugrani ezt a szintet, főleg egy újlatin nyelvvel.
ápr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvi alapvizsga portugálon B1 szintet jelent. A második év során kell elérni a hallgatóknak a B2 szintet, míg a harmadik évre a C1-et.
ápr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, akkor tényleg nem értem, hogy mitől kellene vért izzadni.
ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Inkább, mint a görög szak.
ápr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!