Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy osztatlan 5 éves tanár...

Egy osztatlan 5 éves tanár szakon mennyit kell tanulni?

Figyelt kérdés

Föci, töri és matek tárgyak közül kettőt szeretnék kezdeni szeptemberben. Ezeket jelöltem be. Nem a válaszok fognak dönteni, csak érdekel, hogy mennyit kell naponta tanulni egy ilyen szakon. Átlagosan 2 max 3 órát szánnék rá itthon naponta, hétvégén is. Ha az van hogy napi 100 oldalakat kell tanulni, és nem alszok soha, akkor sajnos nem nekem való, mivel napi 8 óra alvás alatt használhatatlan vagyok.

Érettségitől nem izgulok, sok tételt kidolgoztam már, érdekelne, hogy mekkora ugrás lesz az egyetem.



márc. 28. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az sem mindegy, hogy milyen alapjaid vannak (emeltezel-e belőlük), milyenek a képességeid. Mennyit tudsz megjegyezni az előadás alatt, első olvasásra stb. Mennyire vagy fegyelmezett, szorgalmas, kitartó, hogy bírod kezelni a stresszt... Ahogy középiskolában, úgy egyetemen is változó kinek mennyi időbe telik elsajátítani az anyagot. És mi a cél? Átmenni kettessel, vagy 4-5?

Annyira nagy szórást mutatnak ezek, hogy lehetetlen megmondani, hogy elég lesz-e a 2-3 óra.

márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Föci emelt a többi közép lesz.

Másodiknak nem tudom mit válasszak. Törit vagy matekot.

A matekot jobban szeretem csak nem tudom mekkora a kiszórás aránya.

Középsuliban 5ös vagyok, napi átlagos 1-2 óra tanulással.

márc. 28. 17:26
 3/7 A kérdező kommentje:
Cél erős 4 vagy 5 lenne.
márc. 28. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A matekot azért járd körül, mert alig van köze az egyetemen oktatott dolgoknak ahhoz, amit te majd tanítani fogsz. Sokkal magasabb szintű matekot oktatnak mint amit mondjuk emelten megkövetelnek. A középiskolai matekból nem vonnék le messzemenő következtetést. De tény, hogy matek tanárként sokkal több lehetőséged lesz, keresettebb, mint mondjuk egy töri. Matekból sokkal többen járnak magánórákra is.

Én nem akarlak lebeszélni a tanáriról sem, de gondold át, hogy biztos akarod-e, mert töredék ember az, aki el is végzi, és a szakmájában dolgozik.

márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"nem tudom mekkora a kiszórás aránya"

Nincs előre meghatározva, hogy hány embert kell kiszórniuk. Azokat szórják ki, akik nem hozzák a minimum szintet.

A napi 8 óra alvást nagyon jól teszed, ha igenis megtartod!

márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokat
márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amint bekerülsz látni fogod, hogy a gimi és az egyetem az körülbelül Föld és Mars távolságra van egymástól. :D

Nem sokat jelent, hogy jó jegyeid voltak egy adott tantárgyból... Az érettségi az egy vicc kategória lesz az egyetemi vizsgáidhoz képest.


És ez nem az adott szaktól fog függeni (persze nyilván ebben is van "könnyebb" és keményebb is), hanem magától az egyetemi követelményektől.


Szóval a kérdésre a válasz: sokat kell tanulni mindenhol. Szóval érdemes olyat választani, ami igazán érdekel, tetszik neked és szívesen áldozod rá az idődet.

márc. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!