Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok ahhoz a jelenségrő...

HunLo kérdése:

Mit szóltok ahhoz a jelenségről ,ami kor bekerül a tanár gyereke ugyan abba az iskolába ahol a tanár tanít?

Figyelt kérdés
Én már többször szemtanuja voltam ennek a jelenségnek ,aminek az lett a vége ,hogy a tanárgyereknek minden meg lett engedve és mindent elnéztek neki.

ápr. 2. 18:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
jav:amikor
ápr. 2. 18:50
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem jellemző.
ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"a tanárgyereknek minden meg lett engedve és mindent elnéztek neki."


Nekem pont az ellenkezője volt a tapasztalatom. A tanárgyereknek volt a legszarabb, mert a legapróbb szemtelenségek vagy hibák is vissza jutottak az anyához.

ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sztem nem jó ómen.
ápr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3-as

Érdekes.

Még ilyenről nem hallottam ,hogy pont az ellenkezője valósúlt volna meg ennek.

ápr. 2. 19:48
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A gimimben több tanárnak a gyereke is odajár. Egyiknek sincs minden megengedve. A gólyabálon én és egy tanárgyerek (a legjobb haverom, együtt fogunk érettségizni) ittunk egy doboz sört ketten. Elkaptak bennünket és mindketten igazgatóit kaptunk. Megcsináltuk a magunk baromságát és megkaptuk érte a büntetést.


Gondolom ez iskolája válogatja. De korántsem van általánosan az amit írsz. Tanárgyerek között ugyanúgy van jófej és seggfej, mint a nem tanárgyerekek között.

ápr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont az ellenkezőjét látom. Nálunk az ilyen gyerekeknek olyan szempontból sokkal rosszabb, hogy a kollégák a legkisebb hülyeséget is elmondják az anyjának azon melegében, hiszen szinte azonnal találkoznak vele. A többi gyereknél, ahol ugye nem találkoznak azonnal a szülővel ezek simán elfelejtődnek. + egyáltalán nincs minden megengedve. Sőt...
ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanárként szintén az ellenkezőjét tapasztalom. Volt/van kolléga, akinek oda jár(t) a gyermeke, de soha nem tapasztaltam pozitív diszkriminációt. Arra mindig figyelünk az órarendek összeállításánál, amennyire lehet, hogy rokont senki ne tanítson, egyébként próbálják egymást elkerülni. De soha nem fordult elő, hogy akár magatartási, akár tanulmányi szempontból bármilyen előnyt élveztek volna, sőt, inkább azt látom, hogy egyfajta többletelvárást támasztanak velük szemben mind a tanárok, mind a diákok.
ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy a tanárgyerek ismerősöm extrémen rástresszelt, hogy nehogy tanárgyereknek legyek nézve, ne cikizzék, ne irigykedjenek rá... És alig kommunikált az épületen belül az anyukájával.
ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem általánosban volt tanárgyerek osztálytársam, konkrétan az osztályfőnökünk, aki angolt és matekot tanított nekünk.

A srác angolból jó volt, de a matek nagyon nehezen ment neki.


Nem volt kivételezés sem jó, sem rossz irányba.

Angolból 4-5 jegyeket gyűjtött, de matekból 2-eseket, sőt, egyik évben megbukott.

Tehát egyazon évben, a saját tanár anyja buktatta meg matekból.

Ez van. Azért egy-két elhíresült példától eltekintve (hiszen ha nincs kivételezés, akkor az emberek nem beszélnek róla, így ezeknek az eseteknek a híre nem terjed annyira), azért legtöbbször valójában nincs kivételezés, iskolában ugyanúgy elkülöníti a tanár a magánéleti személyét a tanáritól.


A legviccesebb (kívülről nézve legalábbis) az volt, mikor osztályfőnöki megrovást kapott, és a szülőnek be kellett jönni. Akkor sem odázták el sima aláírogatással, hanem az anyja otthon nem beszélt róla, és osztályfőnökként behívatta a gyerek apját, a saját férjét mint szülő, és az irodában beszélték csak át a dolgot, tanár-szülő minőségben, nem apa-anyaként.

ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!