Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha elrontom a...

Mi történik, ha elrontom a próbaérettségit?

Figyelt kérdés
Ma írtunk angolból, és a hallás utáni szövegértés nem annyira az erősségem, az egyik, 8 pontos feladatot követni sem tudtam, mert a többihez képest gyorsabbnak éreztem ( plusz a hangok körülöttem elvonták a figyelmemet, hogy koncentrálhassak, így azt a feladatot kapásból buktam, ami 8 pont mínusz. Nem volt levélírás rész sem, csak nyelvhelyesség, olvasott szövegértés és a hallás utáni, de úgy érzem hogy a hallás utánit telibe elrontottam. :( A jegyeim alapból jók, angolból mindig 4-5 ös között álltam, ez volt az első, hogy azt érzem, ennyire elrontottam egy vizsgát. Mi történik, ha rossz lesz az év végi vizsgám 12. osztályban? Oda az egész év és teljesen elrontottam mindent? Esti iskolába járok egyébként, ami nem kifejezetten erős, bár ez nem tudom, számít e.

ápr. 8. 20:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Angolból nincs próba szóbelink, de elvileg azzal lehet javítani aki majd akar. Szóban jól tudok felelni, de akkor is nagyon rettegek, hogy borzasztóan elrontottam az írásbelit.
ápr. 8. 20:14
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az azért van, hogy elrontsd, és kiderüljön, mire kell jobban figyelni a valódi érettségin.
ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de jegyet kapunk rá, sőt volt olyan tanáruk ( mondjuk nem az angol) aki azt is mondta, hogy akinek rossz lesz, azt nem engedi érettségire, függetlenül a korábbi jegyeitől. Ezt jogilag megtehetik?
ápr. 8. 20:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked jobban kellene tudnod, nincs erről jogszabály. A tanár megbuktathat, ha úgy állsz, és nincs érettségi, de szerintem ezt inkább azért mondta, hogy komolyan vegyétek.
ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"akinek rossz lesz, azt nem engedi érettségire"

Ezt minden suliba benyögik sajnos büntetlenül, mert ettől a gyerek nem kapja össze magát, hanem jobban bestresszel.

ápr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül mindenből meglett a 4-es.
ápr. 15. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!