Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatban az mennyire...

Szakdolgozatban az mennyire probléma, ha én azt jelölöm meg forrásnak, amit az adott szervezettől kaptam és nem a neten találtam?

Figyelt kérdés

Tehát kaptam papír alapon, word- fájl-ban információkat. Amiből elképzelhető, hogy az internetes is vannak anyagok pl. a bemutatkozásuk.

Valószínűleg az ellenőrző megfogja találni, de én nem azt az internetes oldalt jelölöm meg forrásnak, amit a kereső valószínűleg megfog találni, hanem amit én kaptam Word-ben. Gond, ha arra hivatkozok?


A bemutatkozás nem feltétlen a saját honlapjukon elérhető, hanem olyan weboldalakon, ahol hirdették őket, hogy elérhetőek lesznek ott, például börzén. Azt valószínűleg látni fogja a kereső. Jelöljem meg azt az oldalt forrásnak, ahol megtalálható a neten? vagy elég ha én a szervezetre hivatkozom, hogy tőlük kaptam?


ápr. 15. 12:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt írd, amiből dolgoztál, ne komplikáld!
ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Oké, csak tudod milyen szigorúan vesznek mindent...
ápr. 15. 13:14
 3/24 A kérdező kommentje:
Aztán még képesek rámfogni, hogy "elloptam"
ápr. 15. 13:15
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Hivatkozz...

Ha nem hiszik, nézzenek utána a hivatkozásodnak

ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azt hivatkozd, amiből dolgozol!

Csak jól döntsd el a forrástípust!


Illetve tartsd meg a dokumentumot, valamint a levelezést (ha e-mailben folyt) arról, hogy kikérted ezt a dokumentumot és ők adták.

Ugyanis az egyetem nem bíróság, az ártatlanság vélelme nem él! Ha fennáll valamilyen akadémiai kötelességszegés, akkor a hallgató dolga bizonyítani az ártatlanságát, nem fordítva!

ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem egyértelmű, hogy hogyan kell meghivatkozni, azt kérdezd meg a témavezetődtől. Azért van, hogy segítsen, és ő pontosan tudja ezeket a szabályokat.
ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
54%

1, ő a gyakoriból ír szakdolit.

Kérdező, a szervezetből kiderült, hogy már megint a civiles szakdolis vagy. NAgyon durva, hogy ez kb a huszadik kérdésed, megy valami egydül is?

ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

4: Így gondoltam én is, természetesen megvan minden doksi

5: A forrástípust nem én döntöm el, az van ami van szerintem

6: Megtörtént, de annyit mondott, hogy döntsek úgy ahogyan jónak látom

7: Nagyon nagyot akartál szólni, de sajnos benézted. "NAgyon" durva, hogy annyira ráész, hogy ezek szerint te itt mindenki kérdését olvasod, viszont az lemerem fogadni, hogy 1 kérdésre sem tudtál még, olyan választ adni ami itt bárkinek is hasznos lett volna, további jó unatkozást.

ápr. 15. 13:54
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

"5: A forrástípust nem én döntöm el, az van ami van szerintem"


De te döntöd el, pontosabban a dokumentum adja.

A hivatkozási szabványt/formát/stílust/típust adja az egyetemi kar/szak.


De a forrás típusát neked kell helyesen eldönteni.

Hogy az most report, dataset, netán egyéb jelentés, konferenciaanyag, vagy prezentáció (hiába a doc/pdf formátum).


Ugyanis ezeknek más-más elvárásai vannak/lehetnek (nem csak formázásban, hanem kötelezően megadandó informmációban/adatban!) ugyanazon hivatkozási szabványon belül!

ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hiába szeretnék én pdf forrást, ha nincs róla ...
ápr. 15. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!