Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Munka mellett megoldható egy...

Munka mellett megoldható egy levelező képzés ahol pénteken is vannak órák ?

Figyelt kérdés

SZTE TTIK karról lenne szó konkrétan.

Nem vagyok pályakezdő, sajnos annak idején otthagytam az egyetemet mert az elején nagyon hidegzuhanyként ért és nem küzdöttem érte.

Most újra próbálnám más szakon, levelezőn, viszont már stabil munkahelyem van amit egyébként szeretek is.

Heti 40 órában dolgozok home officeba (+ heti 1 jelenléti nap a cégnél).

Azok akik munka mellett végeztek levelezőt, ilyenkor megkell beszélni a céggel valami egyéni opciót a péntekjeimre mikor tanítás lenne, vagy hogy lehet ezt megoldani ?

Sajnos egy ismerősöm se végzett levelezőn egyetemet hogy kapjak valami konkrét példát.



Vagy az is opció hogy nem járok be a pénteki órákra mert kvázi nem tudok ?



ápr. 15. 22:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Igen, mint írtam az én csoporttársam is nappalin volt és úgy kapott egyénit. Éppen ezért akár ezt a kombót is átgondolhatná a kérdező. De nyilván megéri mindennek jó alaposan utána járni előtte. Én úgy vettem ki a szavaiból, hogy még nem kezdte el a sulit.
ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem kezdtem még el, ahogy az előző egyik válaszoló is írta, először még egy nyelvvizsgát csinálnék, majd utána kezdenék neki az egyetemnek (~30 évesen durván).


Műszaki területen dolgozok, tehát elsősorban a nagyobb jövedelem miatt szeretnék végezni valamit/meg ha van rá időm és lehetőségem megpróbálnám.


A válaszokból ítélve akkor úgy érzem ez egy totál egyéni megbeszélés mindkét végpontba akkor?

Egyetem mond valamit, alkalmazkodni kell hozzá, munkahelyen meg reménykedni kell hogy toleránsak ezzel kapcsolatban és találunk valami kompromisszumot?


Tanulmányi szerződést (vagy mi ennek a neve) nem szeretnék kötni, inkább olyanban gondolkozok, hogy tömbösítve dolgoznék heti 4x10 órát vagy valami hasonló.

Vagy ha csak péntek déltől kezdődne a tanítás szimplán szabadságokat vennék ki, túlóra lecsúsztatás stb.


Egyrészt nem is feltétlen azon a szakon tanulnék tovább ami a jelenlegi munkámat leginkább erősítené, de attól hozzá tenne mindenképp. Ezért nem is agyalnék tanulmányi szerződésen.

Alapvetően rendes a főnökség és elég rugalmas, így látok rá esélyt hogy valahogy belemennének egy-egy ilyen alkuba, csak persze ez egy olyan téma amiben nincs tapasztalatom és tartok tőle mennyire tolerálják ezt a munkahelyek általánosságban.


Főleg, hogy hatalmas konfliktust sem akarnék ezzel generálni mert a munkahelyem nem akarom semmi módon otthagyni (legalábbis jelenleg így gondolom)... Igen, a home office nagy visszatartó erő:D

ápr. 16. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!