Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben ti melyik...

Ebben az esetben ti melyik egyetemre mennétek?

Figyelt kérdés

A helyzetem röviden


Még 2022 nyarán végeztem egy informatikai techinkumban majd egy fél évnyi állás keresés után elhelyezkedtem mint alkalmazás üzemeltető.


A munka tetszik meg jól is megy és úgy érzem szakmailag is sokat tanultam. Egy probléma van csak, hogy fizetés nem a legjobb ezért a későbbiekben mindenkép szeretnék majd váltani.


De ezt nem merem megtenni úgy, hogy nincs pár év tapasztalatom és diplomám.


A kérdés itt jön képbe, hogy melyik egyetemre lenne érdemes menni úgy, hogy nekem a minél előbbi papír/végzettség megszerzése a fontos és ha úgy van a szakmában is szeretnék fejlődni.

3 egyetemet jelöltem meg a felvin


Pe mik üzemmérnök informatikus Bprof nagykanizsa levelezon

Bge pszk gazdaságinformatikus levelezon

NJE-GAMF üzemmérnök informatikus Bprof levelezon


Na most a 2 szak között nem tudok dönteni mert a gazdaságinformatikusra sokan mondjak, hogy nagyon kevés használható it tudast ad. Az üzemmérnök informatikus meg bár több tudást ad szakmailag de nem biztos, hogy jó mert halottam ha nem is sokszor de néha előfordul, hogy nem mindenhol tekintik teljes értékű diplomának mert nem Bsc hanem "csak" Bprof.


Ti melyikre mennétek.


ápr. 16. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
BGE PSZK-ra mennék gondolkodás nélkül. Legjobb nevű egyetem, teljes értékű diploma. És a gazdinfó szak nagyon sokoldalú, sokmindent csinálhatsz vele később.
ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Én meg pont a BGE PSZK-t nem javasolnám, ha az IT érdekel. Itt végeztem, ez inkább gazdasági képzés, sokkal nagyobb a hangsúly rajta, illetve jobban is oktatják szerintem ezeket, mint az infós tárgyakat. Ha gazdinfóra mennél inkább olyan egyetemre ahol az IT részen van nagyobb hangsúly, pl PE-n okkal van ez a szak a MIK-en és nem a GTK-n.


Pannon MIK-nek amúgy jó híre van, habár erről a szakról nincs tapasztalatom, de ha inkább az informatika érdekel szerintem ez még mindig közelebb van ahhoz, mint a BGE gazdinfó.

ápr. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
2. Pont, hogy a gazdasági része az igazán értékes ebben a szakmában, az IT részét bármikor megtanulod Udemy-ről meg YouTube-ról sokkal jobban, de ezt nyilván te is tudod. Ami még értékes lenne, az a matek/statisztika, de az pont gyatra a bprofon, szóval game over.
ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Én inkább a nyelvtudásra feküdnék rá. Azon kevesek egyike vagy akit kvázi pályakezdőként tapasztalat és diploma nélkül felvettek egy céghez. Szerezz 2-3 év tapasztalatot, tanulj meg tökéletesen angolul(esetleg még németül is). Ha már mindenképp egyetemre mennél úgy válassz, hogy mi az amit a legrugalmasabban tudnál csinálni munka és nyelvtanulás mellett.
ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4


Közép iskolában már megcsináltam egy angol és egy német B2 vizsgat mas nyelvet már inkább nem tanulnék.

ápr. 17. 15:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Angolból a B2-nél nem érdemes megállni. Told fel C1-re.
tegnapelőtt 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt is megszeretném majd csinálni valamikor de egyenlőre most az egyetem választásban szeretném véglegesíteni a döntésem.
tegnapelőtt 18:33
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyire egyformának látod mindegyiket, válaszd azt, amelyik a legkönnyebben megközelíthető. Vagy valami hasonló ilyen praktikus szempont alapján dönts.
tegnapelőtt 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8


Én most Szekszárdon élek és igazából Nagykanizsa és Kecskemét is egyforma utazási időt igényel. Az, hogy mennyire van online oktatás ezeken azt sajnos nem tudom mert nem tudtam elmenni a nyílt napjukra. A pszkról tudom, hogy szinte teljesen online megy az oktatás levelező tagozaton és csak zhzni kell bejárni(ezért is jelöltem meg).

tegnapelőtt 18:55
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

"hogy mennyire van online oktatás ezeken azt sajnos nem tudom mert nem tudtam elmenni a nyílt napjukra. A pszkról tudom, hogy szinte teljesen online megy az oktatás levelező tagozaton és csak zhzni kell bejárni(ezért is jelöltem meg)."

Akkor válaszd a pszk-t, az a tuti.

tegnapelőtt 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!