Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az én helyemben hova mennétek...

Az én helyemben hova mennétek orvosi egyetemre? SOTE vagy vidék?

Figyelt kérdés

na most az egész feltevés mivel még évekre vagyok az érettségitől és mire oda jutok lehet már más lesz a helyzet.

namármost jó képességü embernek tartom magam a középiskolai tananyagot nehézségek nélkül abszolválom emelt matematika-természettudományos szakra járok , tehát emelten van oktatva biosz és kémiai fel veszem jövőre nyilván ezeket jövőre faktot. Veszprémtöl pár kilóméterre élek és az lenne a kérdésem hogy érdemes lenne e Budapestre mennem ? ami ellene szól hogy magát a várost annyira nem szeretem és nem jövök valami tehetős családbol szóval budapesten a "megélhetéssel" is problémák lennének nem tudom hogy annyira több lehetőséget ad a SOTE. (ne menjünk bele abba a bizonyos vitába könyörgöm :D hogy sote vs-vidék valamint félek hogy elizgulom az érettségit és BP-re nem lenne meg a kellő pont) Pécs van még közel és a várost is nagyon szeretem . Az lenne a kérdésem ti mit tanácsoltok,mit tennétek a helyemben? ti átutaznátoka fél országot pl Debrecenbe? (ott még nem jártam mondjuk de igyekszem azt a várost is megnézni láttam itt GYKn hogy valaki azt mondta hogy orvosi esetén ne egyetemet válasszunk hanme várost :D) valamint kis mellékesként az lenne még a kérdésem hogy a [link] mennyire aktuális még mert 2012-es feljegyzéseket vagy miket olvasok.

előre is köszi a választ mindekninek :D valamint még annyi hogy esetleg már tizedikben el lehet kicsit készülni az érettségikre vagy az máég tul korai mert nem kell annyira sokat tanulnom a jó tanulmányi átlagért(a jó jelen esetben nem a négyest jelenti :D) és legalább lenne mivel eltöltenem az időm :D

köszi hogy végigolvastad ha válaszolsz duplán megköszönöm :D



2018. ápr. 7. 00:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha évekre vagy még úgyis az egyetemtől, miért nem mész el mindegyik egyetemi városba és nézed meg, hogy melyik a legszimpatikusabb?

Egyik volt évfolyamtársam veszprémi volt, egyetlen egyszer járt Szegeden valami osztálykiránduláson, és akkor eldöntötte, hogy oda fog menni, mert annyira tetszett neki.

2018. ápr. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Nincs akkora különbsége SOTE vs vidék között (sőt, semekkora), hogy megérje Budapestre menned, csak azért mert SOTE, annak ellenére, hogy nem szereted a várost és anyagi problémáitok vannak.

Esetedben nekem egyértelmű lenne Pécs.

2018. ápr. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden is jók az orvosi képzések, és maga a város is szép, előnyt élvez gazdaságilag. Én a SOTE-ről úgy hallottam, hogy nagyon szívatják a népet.
2018. ápr. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Na a kedvenc kérdésem :D

Amit a többiek írtak az jó, hogy látogass el mindegyik nyílt napra, nézd meg a városokat, ez nagyon sokat dönt.

De.

1. Azért lehet, hogy olyan szituba kerülsz, hogy örülsz majd, ha mondjuk debrecenbe felvesznek. De persze én is tervezgettem annó.


2. Nekem pl az állatorvosi a cél, amiből csak egy egyetem van a városban, de ha lenne kint az ország másik felébe, akkor viszont szó nélkül oda mennék, ha oda vennének fel, mert ez az álmom. De persze elsőre azt jelölöm, ami nekem lenne legjobb helyszín szempontjából is


3. Egy kicsit sote vs vidék. Barátnőm Szegedre jár, egy másik Pécsre, harmadik meg pestre. Igazából a vizsgák összetételében van különbség, sote-n pl több tárgyat is szeretnek össze vonni vizsga gyanánt. De ha beírsz kulcsszavakat ide a keresőbe, többen már szépen leírták ezeket. Általános tévhit, hogy vidéken csak a bulizás megy, sote-n bezzeg mindenki tanul :D Mondjuk az tény, hogy a vidéki egyetemeken hamarabb kialakul egy jó hangulatú kis csapat. Pl. barátnőmék szegeden minden évben csinálnak a koleszban szint versenyeket, vacsora csatákat stb (ez persze lehet Pesten is így van, azt nem tudom).


4. MINDENKÉPP kezdj el már most készülni az érettségire, bármit mondanak a többiek. Ha én egy évvel hamarabb kezdtem volna, akkor valószínűleg most nem hagynék ki egy évet az érettségi után újraérettségizés miatt. Persze ez én vagyok, de én mindenképp tudatosan elkezdeném már. Sőt, a helyedben jó magántanárokat is keresnék (lehet mindkettőből is, ahogy érzed). Nem azért, mert biztos olyan béna vagy, de én megtapasztaltam, hogy mennyire máshogy rá tud világítani a dolgokra egy jó magántanár, és a mi sulinkban pl a kémia fakt egy rakat trágya volt, ha arra hagyatkoztam volna, tuti megbuktam volna.

2018. ápr. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%

Oda jelentkezz, ahol szívesen élnél 5 évig. Ha ez Pécs, akkor az, jó az ottani orvosi is, és ráadásul anyagilag is jobban kijössz. Igaz, hogy pl. Szeged is remek egyetemi város, de a hazautazás gondolom, azért macerásabb lenne, és ha nem is jársz annyit haza egy idő után, azért nem árt, ha legalább a lehetőséged megvan rá.


Én csak 11. nyarán kezdtem a számolásokkal, és az elmélet ismétlését csak szeptemberben. Szerintem addig fölösleges több energiát belefektetni annál, minthogy legyél 4-5 a felvételi tárgyakból, és ha nem értesz egy anyagrészt, ne "nyugodj bele", hanem járj utána. Addig inkább nyelvet tanulj (legyen meg min. egy középfokú nyelvvizsgád 11. végéig)!

2018. ápr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Pécs.

- Nem szereted Budapestet.

- Anyagilag jobban jársz.

- Megközelíthetőég nem rosszabb Veszprémből, mint Budapesté.

- Szakmailag Pécs is van olyan jó. Mind a szakemberek véleményére, akár a ranglistákra hagyatkozunk, akár arra, amit mi magunk is szubjektíven érzünk.


Debrecen miért is merült fel egyáltalán?

- Távolabb van, ha tömegközlekedéssel mész, jó eséllyel Budapesten át, ottani átszállással lehet csak.

- Anyagilag nem jobb, mint Pécs.

- Szakmailag nincs nagy különbség a magyar orvosik között.


De elmehetsz jövőre bármelyikre nyílt napra is, és megnézheted, milyenek az egyetemek.


A SOTEpediás infók nagyjából ma is helytállóak, Péccsel kapcsolatban itt találod meg ugyanazt:

[link]


Az érettségire lényegében egész életedben készülsz. 10.-ben meg már annak is van értelme, hogy célirányos érettségifeladarokat nézz azokból a témákból, amiket már taunltatok, sőt előre tanulni sem bűn.

2018. ápr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm mindenkinek ment a zöld kéz :)

mindenképpen el fogok utazni majd Debrecenbe és Szegedre is .

2018. ápr. 7. 14:08
 8/17 anonim ***** válasza:
2%
istenem, most kezdted s gimit szeptemberben, sanszos, hogy végül nem is az orvosi lesz a cél...
2018. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

nem ,tavaly szeptemberben kezdtem , lehet hogy rosszul fogalmaztam :D

de egyébként szerintem az lesz a cél ugyanis mást nem tudok elképzelni magamnak és nagyon érdekel mint tudomány (most a klisés segiteni szeretnék az embereken mondatot felesleges leirnom )

2018. ápr. 7. 18:50
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

,tavaly szeptemberben kezdtem

magyarul most szeptemberben kezdted (a 18 még nem lenne múlt idő, nem????)

2018. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!